• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Okulun proje başarısı

  26.08.2009 16:50
  Nazilli’nin ilk “Beyaz Bayraklı” okulu olan ve 2 yıldan bu yana bu beyaz bayrağı taşıyan Nazilli İstiklal İlköğretim Okulu, yapılan denetimler sonucunda yine temiz görülerek Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortak yürüttüğü proje kapsamında 2
  Okulun proje başarısı
  Okulun proje başarısı Okulun proje başarısı Okulun proje başarısı

  Nazilli İstiklal İlk Öğretim Okulu Avrupa Birliği projeleri alanında da başarı sağlayarak Nazilli"de ilköğretim okulları arasında kabul edilen tek Comenius Ortaklık Projesi İstiklal İlköğretim Okulu"nun "Museums in Europe A Trip to Knowledge" ( Müzelerle Avrupa"ya Yolculuk) konulu projesi oldu.
  Başarıları denetiyle okul idaresi, öğretmen ve öğrencileri kutlayan Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, “İlçemiz de bulunan İstiklal İlk Öğretim Okulumuzun kazandığı beyaz bayrak projelerinin ardından Hayat boyu Öğrenme Programı / Comenius Programı / Ortaklık (Partnership) projeleri 2009 Teklif Çağrısı döneminde sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmış. İstiklâl İlköğretim Okulu, 23 bin Avroluk bütçesi, 24 kişilik katılımcısı ile Avrupa"ya gitmeye hak kazanmıştır. Bu proje kültür üzerinden yola çıkmış bir projedir. Sadece yazılı geleneği değil, aynı zamanda değişik bölgelerde tarihi, kültürel müzelere aktif katılımı sağlayarak dünyanın farklı çevreleri ve sanatı hakkında bilgi edinebilmeyi planlamaktadır. İlköğretim seviyesindeki öğrencilerin Avrupa"da çeşitli müzelerdeki farklı sergi ve koleksiyonları gözlemleyerek tarihi ve kültürel benzerlik ve farklılıkları kıyaslayabilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim