• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Öğretmenler günü mesajı

  21.11.2008 11:04
  “Öğretmenlerimiz, meslek sevgisi, öğrencilerinin gözlerinden aldıkları ışık ve onların dinamizmiyle insandan başlayarak toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan bilge kişilerdir” dedi.
  Öğretmenler günü mesajı
  Öğretmenler günü mesajı Öğretmenler günü mesajı Öğretmenler günü mesajı

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, “Öğretmenlerimiz, meslek sevgisi, öğrencilerinin gözlerinden aldıkları ışık ve onların dinamizmiyle insandan başlayarak toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan bilge kişilerdir” dedi.
  Öğretmenlerin geleceği devralacak çocukları ve gençleri sevgiyle, fedakarlıkla, eğitimle, öğretimle besleyerek, anlamlı ve kutsal bir mesleği yerine getirmekte olduklarını ifade eden İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, “Bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirip, görevlerin en soylusunu icra ederler. Toplumun öğretmene gösterdiği itibar onların hayattaki onurları ve zenginlikleridir. Öğretmen ile öğrencisinin kurduğu ilişkinin, sınıflarla ve eğitim döneminin bitimiyle sınırlı kalmamaktadır.Her sınıfta bir ömre yayılan sevgi, saygı ve bilgi dolu farklı dünyalar kurulur. Bizlerde ve kişiliğimizde izleri olan öğretmenlerimizle ilişkilerimiz hayat boyu devam eder. Yüreğimizin derinliklerinde ebediyen sakladığımız öğretmenlerimiz bazen bir sözle, bazen, ne kadar haklı olduklarını hatırlatan hayat tecrübeleriyle akıllarımıza gelir” diye konuştu.
  Sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesillerin yetiştirilmesinin geleceğe yapılacak en büyük yatırım olduğuna değinen Eser, söyle konuştu: “Hayattan, dünyadan, gelecekten, insandan umudun kesilemeyeceğini, doğru yönlendirilmiş, iyi işlenmiş eğitilmiş bir insanın evreni değiştirme kudretini en iyi bilen mesleğin temsilcileri olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, her zaman öğretmenlerimizin yanında olmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtir tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim