• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Öğrencilere sertifika

  08.06.2009 10:17
  Türk Hava Kurumu (THK) Nazilli Şubesi tarafından düzenlenen “Model Uçak Kursunu” tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.
  Öğrencilere sertifika
  Öğrencilere sertifika Öğrencilere sertifika Öğrencilere sertifika

  Sertifika töreninde konuşan THK Nazilli Şubesi rehber öğretmeni Remzi Ulus, öğrencilere yönelik düzenledikleri bu kursun faydalı olacağını düşündüklerini söyledi. Kursların yaz döneminde de devam edeceğini belirten Ulus, “Gençlerden gelen çağrıları önemsiyoruz. Mümkün oldukça da onlara havacılığı tanıtan ve sevdiren eğitimleri veriyoruz, bizler elimizden geldiği kadar havacılığı sevdirme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Model Uçak Kursları havacılığın temelini oluşturmakta olduğu ve vermiş olduğumuz bu kurslarla gençlerimizin el becerilerini ortaya çıkarıp onların havacılığa ilgi duymalarını sağlamaya çalışıyoruz. Verdiğimiz model uçak kurslarını daha da sıklaştırmak istiyoruz. Amerika"da havacılığın bu kadar gelişmesinin tek sebebi model uçak kurslarının çok fazla yoğun bir şekilde insanlara verilmesinden kaynaklanıyor. Bizlerde bu kurslarla çocuklarımıza havacılığın ne kadar önemli olduğunu aşılamaya çalışıyoruz” dedi.
  Okul Müdür Vekili Resul Kerman da, “Okulumuz, öğrencilerin gelişimi ve değişimine büyük önem vermektedir. Bu kursun amacı öğrencileri yetenek kazandırırken, zararlı alışkanlıklardan korumak ve hoş zaman geçirmelerini sağlamaktır. Biz Nazilli Lisesi idarecileri olarak öğrencilerimize sosyal etkinliklerde her zaman yanlarında olduğumuzu anlattık. Eğitimin sadece sınavdan ibaret olmadığını anlatmak için elimizden geleni yapıyoruz ayrıca okulumuzda bu tür aktivitelere tahsis edebileceğimiz alanlarımız mevcuttur. Türk Hava Kurumuna okulumuzda açmış olduğu 3 günlük model uçak kursundan dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından THK Nazilli Şubesi tarafından düzenlenen “Model Uçak Kursunu” başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim