• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Öğrencilere dershane uyarısı

  09.09.2008 11:09
  Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya, öğrencilerin hayatların önemli bir dönüm noktası olan sınavlarda dershanelerin fırsat eşitsizliğine neden olduğunu iddia etti.
  Öğrencilere dershane uyarısı
  Öğrencilere dershane uyarısı Öğrencilere dershane uyarısı Öğrencilere dershane uyarısı

  Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya, öğrencilerin hayatların önemli bir dönüm noktası olan sınavlarda dershanelerin fırsat eşitsizliğine neden olduğunu iddia etti. Şirinkaya, “Öğrencilere devlet desteği ile özel okulların kapısının tekrar açılması suretiyle fırsat eşitliği kısmen de olsa sağlanmalıdır” dedi.
  2008-2009 eğitim-öğretim sezonun başlamasıyla ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler için sınav maratonunda başladığına işaret eden Eğitim Bir-Sen Şune Başkanı Mehmet Şirinkaya, OKS"nin yerine getirilen SBS"de okulların etkisinin artması ile ikinci plana düşmesi beklenen dershanelerin daha da önem kazandığının bir gerçek olduğunu söyledi. Şirinkaya, “Daha önce, sadece son sınıfta dershaneye öğrenci gönderen aileler, çocuğunun sınıfındaki çoğu öğrencinin dershaneye yönlenmesiyle büyük maddi sıkıntılara katlanarak aynı hataya düşmektedirler. Devam zorunluluğu olmaması halinde, bazı öğrencilerin okullara hiç uğramayacağı anlaşılan bir eğitim sisteminin kimlere başarı sağlayacağı tartışmalıdır. Burada en önemli faktör, fırsatların herkese eşit olarak verilemeyişidir. Daha önce mahkemeden dönen, başarılı ancak ekonomik şartları yetersiz öğrencilere devlet desteği ile özel okulların kapısının tekrar açılması suretiyle fırsat eşitliği kısmen de olsa sağlanmalıdır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim