• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Ödül Çolak'a verildi

  09.05.2009 18:50
  Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “M. Sunullah Arısoy 2008 Şiir Ödülü”, 109 yapıt arasından, oy çokluğu ile belirlenerek, 'Birkaç Kuş, Birkaç Anı' adlı kitabıyla Veysel Çolak'a verildi.
  Ödül Çolaka verildi
  Ödül Çolak'a verildi Ödül Çolak'a verildi Ödül Çolak'a verildi

  Kuşadası İlçe Halk Kütüphanesi"nde gerçekleştirilen ödül törenine Sunullah Arısoy"un eşi Ülkü Arısoy olmak üzere KEGEV yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Tören, Ödül Düzenleme Kurulu üyesi Zerrin Bağcıvan"ın Sunullah Arısoy"dan okuduğu şiir ile başladı.
  Zerrin Bağcıvan"ın ardından konuşan Ödül Düzenleme Kurulu üyesi Ayten Mutlu, ödülün amacının, yaşamının son yıllarını Kuşadası'nda geçiren ve ölümünden sonra kendisine ait 5 bin kitabın, eşi Ülkü Arısoy tarafından, Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı'na bağışlanmasıyla vakıf bünyesinde adını taşıyan bir kütüphane açılan M. Sunullah Arısoy'un anısını yaşatmak olduğunu söyledi.
  Mutlu"nun konuşmasının ardından, yine Ödül Düzenleme Kurulu üyesi Kamil Aköz"de Sunullah Arısoy ile ilgili yaşamış olduğu bir anısını davetlilerle paylaştı. Ödül töreninin kapanış konuşmasını yapan Veysel Çolak ise ödülü almaktan dolayı mutlululuk ve gurur duyduğunu belirterek, “Sunullah Arısoy benim için bir anıdır. Ben ödül aldığım eserimi ve tüm eserlerimin hepsini aktarma üzerine yazdım. Bu değerli ödülü almaktan dolayı mutluluk duyuyorum ve üzerimdeki sorumluluğunda farkındayım. Beni bu mutlu günümde yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkürlerimi sunarım” dedi.
  Veysel Çolak, ödülünü, KEGEV yönetim Kurulu Başkanı Şefik Sözer"in elinden aldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim