• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Nazilli'de tören

  05.11.2008 14:41
  Aydın’ın Nazilli ilçesinden hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları dualarla uğurlandı. Dün gece Merkez Koca Camii içerisinde yapılan uğurlama töreni ile dualar edilerek uğurlanan hacı adayları sevinç ve hüznü birli
  Nazillide tören
  Nazilli'de tören Nazilli'de tören Nazilli'de tören

  Nazilli Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, hacı adaylarına nasihatlerde bulunarak kuralları kesinlikle uymaları gerektiğini ifade ederek, “Nazilli"mizden 72 hacı adayımızı kutsal topraklara yolcu etmenin sevincini yaşıyoruz. İslam"ın 5 şartından biri olan hac ibadetinin niyet edildiği andan itibaren başlayıp, görevi tamamlayıp yurda dönünceye kadar devam eden, insan hayatının en uzun ibadetidir. Hacı adaylarının hac görevlerini yaparken bazı sıkıntılarla karşılaşabilirler. Bunun için Hac, sıradan bir turizm hadisesi değil, bir ibadet hadisesidir. Her anını ibadet ile dua ile geçiriniz. Diyanet İşleri Başkanlığımız hacı adaylarımız için kabulden kayıta, nakilden konaklamaya, sağlıktan diğer ihtiyaçlara kadar her tedbiri almıştır. Bizler hacı adaylarımızın kurallara uymalarını ve Türkiye Cumhuriyeti Hacısı olmanın erdemini sergilemenizi istiyoruz. Bu andan itibaren mübarek bir yolculuğa çıkan sizler Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olarak göğsünüzde Türk bayrağını taşıyorsunuz. Orada Türk Milletini ve devletini temsil edeceksiniz. Dünyanın birçok yerinden gelen dilleri, renkleri ve milliyetleri farklı olan bu insanlara Türk milletinin yardımseverliği ve hoşgörüsünü orada da gösterin” diye konuştu.
  Müftü Hasan Hüsnü Sula Hacca gideceklerin makbul bir hac yapmalarını ve sağlık içinde evlerine dönmelerini, kutsal topraklarda memleketin iyiliği ve güzelliği, Türkiye"nin gelişmesi ve kalkınması, toplumsal barış, bütün İslam aleminin huzuru, dünya insanlığının hayrı ve barışı için dua etmelerini istedi. Sula, hacı adaylarına kafiledeki kafile başkanlarının ve din görevlilerinin talimatlarına uymaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim