• BIST 106.711
 • Altın 143,664
 • Dolar 3,5552
 • Euro 4,1454

  Nazilli'de eğitim parkı

  13.06.2009 17:12
  Nazilli Belediyesi tarafından Sümer Restorasyon alanında yaptırılan çocuk trafik eğitimi parkı törenle hizmete açıldı.
  Nazillide eğitim parkı
  Nazilli'de eğitim parkı Nazilli'de eğitim parkı Nazilli'de eğitim parkı

  Açılışa Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Garnizon Komutanı Hüseyin Ulukaraağaç, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Emniyet Müdürü Abdullah Günal, Daire Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
  Açılışta konuşan Başkan Haluk Alıcık, “Biz Nazilli Belediyesi olarak Trafik konusuna, Eğitimin çocuk yaşta başladığını bildiğimiz için, çocuklarımızın trafik eğitimlerine çok önem veriyoruz. Bunun içinde biz küçük yaşlarda Trafik eğitiminin alınmasını arzuluyoruz. Bugün gelişmiş ülkelere baktığınızda trafik sorununu ve eğitimini aştıklarını görüyoruz. Ama biz nedense her şeye milyarlarca yatırım yapabilirken trafik eğitimi konusuna gereken özeni göstermiyoruz. Komşumuz Irak"da savaş dönemlerinde binlerce insan ölürken, bakıyorsunuz bizim ülkemizde trafik kazalarında Irak Savaşından daha fazla insan ölüyor. Artık ülke olarak ele ele vererek bu duruma dur demeliyiz. Biz Nazilli Belediyesi olarak öğrencilerimizin gerekli trafik eğitimlerini alabilmeleri için son derece modern bir trafik eğitim merkezini hizmete açıyoruz. Burada eğitimcilerimiz tarafından öğrencilerimize hem trafik eğitim sınıfında ders anlatılacak hem de önünde bulunan trafik eğitim alanında uygulama yaptırılacak” dedi.
  İlçe Kaymakamı Caner Yıldız da, “Trafik Canavarı her geçen gün ülkemizde can almaya devam ediyor. Bunda en önemli unsur bana göre insan çünkü artık yollar genişledi, araçlarda teknoloji gelişti. İnsan unsuru nedeni ile her geçen gün kazalar artıyor. Kazalar insanlarımızın psikolojik stres nedenleri ile meydana geliyor. Nazilli"de uzun vadeli olarak olaya baktığımızda artık trafik tıkanıyor. Nazilli içerisinde battı çıktılarımız yok, şehir içerisinde değişik bölgelerde yapılabilir örneğin şehir stadı çevresinde battı çıktı yapılabilir. Bu konuda Belediye Başkanımıza çok büyük işler düşüyor. Şehir içerisinde geniş ve güzel meydanlar yapılmalıdır. O zaman trafik rahatlayacaktır. Nazilli her geçen gün büyümektedir acilen gerekli düzenlemeler yapılmalıdır” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından çocuk trafik eğitimi parkının açılışı Kaymakam Yıldız, Başkan Kamacı ve protokol üyeleri ile minikler tarafından yapıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim