• BIST 107.693
 • Altın 143,291
 • Dolar 3,5369
 • Euro 4,1404

  Nazilli'de buluştular

  17.12.2008 09:48
  7 üyesinden biri olan Ege Sanayici ve İşadamları Derneği Federasyonuna (ESİDEF) bağlı 23 derneğin genel sekreteri Nazilli’de buluştu.
  Nazillide buluştular
  Nazilli'de buluştular Nazilli'de buluştular Nazilli'de buluştular

  ESİDEF Genel Sekreteri Özer Akoğlu"nun başkanlığında Nazilli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği"nin (NASİAD) binasında bir araya gelen genel sekreterler yaklaşık dört saat süren bir değerlendirme toplantısı yaptı.
  Değerlendirme toplantısının oldukça yaralı geçtiğini ve özellikle içinde bulunulan kriz döneminde önemli projelere imza atacaklarını ifade eden Akoğlu, “TUSKON olarak yapılan iş geliştirme platformları ve diğer çalışmaları genel sekreter arkadaşlarla değerlendirdik. Bilindiği gibi TUSKON tüm Türkiye"de bulunan 7 bölge federasyonundan oluşuyor. Bizler, federasyonun Ege ayağı olarak kendi bölgemizi ilgilendiren konuları ve üzerimize düşen projeleri değerlendirdik. Geçtiğimiz günlerde yapılan ve ESİDEF"in ev sahipliğini yaptığı Sivil Toplum Kuruluşlarının sorunlarını değerlendirdiğimiz toplantının çözümlemesini yaptık. Orta ve Doğu Avrupa Dış Ticaret Köprüsünü değerlendirdik. Bu toplantının amacı ise toplu bir karar almak değil, yapılan ve yapılacak olan projelerin değerlendirilmesidir. İş dünyasına yönelik bir sivil toplum kuruluşu olmamız nedeniyle, federasyonumuza bağlı olan derneklerin yaklaşık 20 genel sekreteri arkadaşımızla bulundukları il ve ilçelerde ekonominin, iş dünyasının kalkınması için gerekli değerlendirmelerini yaptık. Son olarak geçtiğimiz ay gerçekleşen 2. ESİDEF İş Geliştirme Platformu ve TUSKON"un Doğu Avrupa Zirvesindeki çalışmaları devlet büyüklerimiz tarafından büyük takdir ve övgüye layık görüldü. Ticari köprü oluşturma açısından TUSKON"la gelişen sinerji ortamının hızla yayılması ve geleceğe umutla bakan işadamlarımız için büyük mutluluk oldu. Bu gelişmeler bundan sonraki açılımlarımız için de bizler için iyi bir ateşleme olmuştur” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim