• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Nazilli OSB'de tarihi gün

  13.04.2008 12:07
  Kuruluşu 1996 yılında gerçekleşen ve 1998 yılında fiilen çalışmalara başlanan Nazilli Organize Sanayi Bölgesi'nde kamulaştırma çalışmaları tamamlanarak yer tahsisi aşamasına gelindi.
  Nazilli OSBde tarihi gün
  Nazilli OSB'de tarihi gün Nazilli OSB'de tarihi gün Nazilli OSB'de tarihi gün

  Düzenlenen törenle kuralar çekilerek parsel sahipleri belirlendi.
  Nazilli Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen kura çekimine Kaymakam Caner Yıldız, Nazilli belediye Başkanı Aytekin Kaplan, AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Gültekin Kılınç, Projenin Mimarlarından eski Belediye Başkanı Esat Ergüler, işadamları ve davetliler katıldı.
  Kura çekimi öncesi, Nazilli OSB üyelerine bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi ve kura çekimi yapıldı. Nazilli Kaymakamı ve aynı zamanda Nazilli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Caner Yıldız hedeflerinin Nazilli"yi İzmir"den sonra Ege Bölgesinin ikinci büyük kenti yapmak olduğunu söyledi. Şu anda hayal gibi gelen bu hedefe OSB'lerle ulaşılacağını ifade eden Yıldız çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.
  Nazilli OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Gültekin Kılıç, OSB çalışmalarının uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu ancak birçok olumsuzluklara rağmen yatırımcıya yer tahsis aşamasına geldikleri için huzurlu olduklarını söyledi. Nazilli OSB'nin mimarlarından olan ilçenin eski Belediye Başkanı Esat Ergüler, zorlu bir yolculuğun ardından bu güne ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, çalışmaların son aşamaya gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek “Nazillimiz bundan böyle eğitim alanında olduğu gibi iş alanında da söz sahibi olacak. Jeotermalin kazanılmasıyla da Nazilli bölgenin parlayan bir yıldızı olacak” dedi.
  Parsel sahiplerinin düşüncelerinin dile getirilmesinden sonra 32 sanayicinin kuraları çekildi. Parsel büyüklüğünden dolayı kuraya girmeyen müteşebbisler ile birlikte toplam 45 sanayicinin yer tahsisleri yapılmış oldu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim