• BIST 107.148
 • Altın 143,559
 • Dolar 3,5506
 • Euro 4,1367

  NASİAD Malay'ı konuk etti

  23.09.2008 08:15
  Nazilli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (NASİAD) Vali Mustafa Malay’ı iftarda ağırladı.
  NASİAD Malayı konuk etti
  NASİAD Malay'ı konuk etti NASİAD Malay'ı konuk etti NASİAD Malay'ı konuk etti

  Nazilli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (NASİAD) Vali Mustafa Malay"ı iftarda ağırladı. NASİAD"ın iftarına ayrıca Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gacar ve dernek üyeleri katıldı.
  Yemekten sonra konuşan Vali Malay, Aydın"da her şeyin yetiştiğini ama pazarlamasının yapılamadığını ifade etti. Malay konuşmasını sürdürerek “Biz en kalitelisini, düşük fiyata satmalıyız ki müşteri bizi tercih etsin. İnsanlar artık ucuz ve kaliteli olan malları zamanında teslim edilmesini istiyor. Bu da pazarda belirleyici oluyor. Çünkü seçenek çok. İnsanlar birden fazla ürünü rahatlıkla bulabiliyor ve istediği kişiden istediği ürünü alıyor. Biz aydınlı üreticiler ve işadamları olarak öncelikle dürüst olmalıyız. Verdiğimiz sözde durmalı, siparişleri zamanında yetiştirmeliyiz. Bunun yanında da çok çalışmayı ihmal etmemeliyiz. Biz, hem çok karla satalım hem de çok satalım düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu sefer de hiç satamıyoruz. Hiçbir zaman unutmayalım ki "bereket az kardadır" düsturunu dikkate almalıyız. Ayrıca biz her gelen müşterinin alış veriş yapmasını istiyoruz. Bu da bizim müşteriye bakışımızı değiştiriyor. Unutmayalım, müşterinin ayağının tozu kalsa bile kardır. Bu nedenle her zaman dürüst olmalı, çocuklarımızı da dürüst yetiştirmeliyiz. Onlar bizim geleceğimiz” dedi.
  NASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Elmalı"da “Biz iş adamları olarak hep rakiplerimizi ezmeye çalışıyoruz. Oların mallarını kötülüyoruz. Bu bizim zararımıza oluyor ama farkına bile varmadan hep kaybeden biz oluyoruz. Denizlili işadamlarını örnek göstermek istiyoum. Onlar gittikleri her yere başka işadamlarının(arkadaşlarının) mallarını götürüyor ve kendi malının yanında onların mallarının da tanıtımını yapıyor” dedi. Bunun ülke ekonomisi açısından oldukça önemli olduğunu kaydeden Elmalı “Biz de böyle olmalıyız. Birbirimizin kuyusunu kazmamalıyız” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim