• BIST 73.170
  • Altın 594,91
  • Dolar 2,1505
  • Euro 2,9765
  • Ankara : 7 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 18 °C
  • Konya : 7 °C
  • Antlaya : 0 °C
  • Aydın : 14 °C

Nankörlük nedir?

12.08.2009 21:43
Ahmet Güler / AYDINPOST

Ahmet Güler / AYDINPOST


Nankör insan;“Her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir”,
Başka bir deyişle; Nankörlük; “Sevginin mezarıdır”.
Hani derler ya; “Tarih tekerrürdür” diye. Ama ben katılmıyorum. Hiç ibret alınsaydı, tarih tekerrür mü ederdi?
Gerçek zalimlere değil de, kurtarıcılarına ”vatan haini” demekten utanç duymayan topluluklar, bu ağırlıktaki meselelerine çare bulamazlar.
Bunun içindir ki, milletimizin eski safiyetine ulaşmasını ve asliyet"ine dönmesini temin mecburiyetindeyiz.”Beni sokmayan yılan bin yaşasın” diyenlerin salah ve felah beklemeye hakları yoktur.
Çünkü: Bu gün bizi yöneten hükümet ve ekibi, seçildiklerinden bu yana iktidar partisinin yüzünü ağartacak hangi millet ve memleket hizmetlerini başarmıştır?
Milletlerarası alanda itibar mı sağlamıştır?
İktisadi hayatımızda ferahlık mı yaratmıştır?
İçtimai bünyemizde köklü reformlar mı gerçekleştirmiştir?
Halkın kanun karşısında eşit muamele görmesini mi sağlamıştır?
Memlekette asayiş ve huzuru mu temin etmiştir?
Aksine bu gün getirildiğimiz nokta; Milletin cömertçe teslim ettiği güven, AKP Hükümetince hoyratça kullanılmış, bu değer bilmezlik AKP"nin gerçek yüzünü göstermiş, çok şükür bitirme noktasına getirmiş, Sayın Cumhurbaşkanı “yakında her şey güzel olacak” demiş; başbakan da “Kürt açılımı” diyerek “12 kötü adam” ile dilin den yakalanmıştır.
MHP Lideri Sayın Bahçeli soruyor;
“PKK"yı terör örgütü olarak görmeyen parti ile görüşme yapmam” demiştin, peki şimdi ne olduki, iki yıl sonra fark ettin? diyor.
Şehide “kelle” terörist başına “sayın” demen dil sürçmesine benzemiyor, ağzındaki baklanın dışa vurumu muydu?
Hal böyle ise;”AKP ile DTP “arasında fark olmadığı anlaşılmıştır.
Buna göre;
Şehide “kelle” Öcalan"a “sayın” diyen başbakan ile aynı söylemi her gün söyleyen DTP" liler aralarında ne fark var? Yok, ağız aynı ağız, sadece söyleyenler farklı.
DTP “Türkiyelilik” diyor, AKP de aynısını söylüyor.
DTP “Kürdistan” diyor, AKP de aynısını diyor.
DTP “Demokratik Cumhuriyet” diyor, AKP de aynısını söylüyor.
DTP liler de AB-D ve yasaları diyor, AKP de aynısını diyor.
DTP, Barzani, Talabani"ye has dost diyor, AKP de aynısını söylüyor ve hatta seçim desteği aldığı gibi, “Kürdistan" dan gelen haberler bizi sevindiriyor” sözleri ile daha yakın duruyor.Buna benzer aynı söylem ve eylemler kırla gidiyor.
22 Temmuz Seçimlerinden önce sayın başbakan, CNN TÜRK de Sayın ÖZKÖK"E söylediklerini kendisi unutmuş olabilir ama aptal yerine konan millet unutmamıştır.
Sayın başbakan, PKK"nın şehirdeki Kravat"lı taşeronları ile görüşmeyi başbakan olarak değil, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN sıfatı ile yaptığını söyleyecek kadar kendinden geçmiş, artık şaşkınlığı ortaya çıkmıştır.
Bu söylem ve eylem bile bu millete hakarettir. RTE iki kişilikli birimidir diye düşünenler haklı çıkmışlardır. Peki iki defa üst üste iktidara getirilen RTE kimdir?
Şehide “kelle” terörist başına “sayın” demenin bilerek siyasi cambazlığı mı yapılmıştır? PKK"nın siyasi taşeronu DTP muhatap alınarak milletle dalga geçmenin faturasını elbette ben değil AKP"liler ödeyecektir.
Ve hatta “kelle “ dedikleri O Şehitler; Onların gece rüyalarında kabusları olacak, karabasanlar görecekler uykusuz kalacaklar, gündüzleri de “para basanlarla” dünya nimetinin peşinde olduklarından rahat yüzü görmeyecekler.
Çünkü millete rağmen millete nankörlük etmek Müslüman"ın yapacağı kötülük değildir.
Güç bizde demeyin! Fırsat bu fırsat deyip, nasıl olsa insanları “ben” demeye alıştırdık, herkes paranoyak ve kendi derdine düşmüşken, tohumları daha önce atılan, 1964 ile 1980 tarihleri arasında “muhterem hocanın” değişmiş, gelişmiş, ancak zamanla yalan, irtikap, rüşvet, iş takipçiliği, yardım makbuzlu vurgun1991 de “Kürt Raporu” ve yaşanan onca garipliklere rağmen, kendini bilmezlerin nerelere kaçtığı konusu hatırlanmış olsa idi, bu günkü gaflet ve hatta hiyanet içinde olanlar geçmişlerinden ders alır, “tarih tekerrür “ etmezdi.
Ancak; görünen o ki: Tarih tekerrür edecektir. “Kürt Açılımında 12 sayısı kimler için uğurludur? 13 sayısı kimler için “uğursuz” dur?.
Kutu açılmış, kokusuna tuz bile çare olamıyor.
Son söz soru: Ahmet Türk, Kürt müdür?
Saygılarımla
Bu yazı toplam 1144 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Sadullah
13 Ağustos 2009 Perşembe 08:57
Kaan bey
Sayın kaan bey;
"tarih tekerrürdür" derlerya demiş yazar.bende sizin gibi takıldım.ancak geçmişteki ve hocanın ilk günlerinden bu zamana, ihtilaller ve muhtıralar döneminde köşeye sindiklerini unutup, ve hatta şura kararlarına imza atanların almanya yerine ingiltereye kaçtıklarından dem vurduğunu anlıyorum. yani bu gün atıp tutanlara dününüzü ne çabuk unuttunuz misali.
tıpkı yunanlının üstündeki yaş kurumadan "kardak kayalıklarına" çıkmaları gibi.geçmişini unutma, gülünç oluyorsun anlamıçı
212.156.0.9
kağan aksoy
13 Ağustos 2009 Perşembe 07:36
anlamsız ifadeler
"Hani derler ya; “Tarih tekerrürdür” diye. Ama ben katılmıyorum. Hiç ibret alınsaydı, tarih tekerrür mü ederdi?"
Sayın yazar "Ben katılmıyorum" demişsiniz. Anladığım kadarıyla tarihin tekerrür olduğuna katılmıyorsunuz. Sonra tarihin tekerrür ettiğini; bunun sebebinin de ibret alınmaması olduğunu vurgulamışsınız. Peki, o zaman tarih tekerrür ediyorsa siz neye katılmıyorsunuz anlayamadım!
Marifet köşe yazısı yazmak değil,ne yazdığını bilmetir. Ne yazdığınıza dikkat etmenizi salı
88.246.129.172
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim