• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Muzaffer Ancın'da sergi

  17.05.2008 12:45
  Küresel ısınma ve kuraklıkla birlikte sigara ve alkol kullanımına bağlı olarak artan sağlık sorunlarını Aydın Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu öğrencileri, ilginç bir sergi ile dikkat çekti.
  Muzaffer Ancında sergi
  Muzaffer Ancın'da sergi Muzaffer Ancın'da sergi Muzaffer Ancın'da sergi

  Yıl boyunca derslerde öğrendikleri konularla birlikte dünya genelinde yaşanan olayları değerlendiren özel okul öğrencileri hazırladıkları projelerle adeta büyüklere mesaj verdiler.
  Aydın Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4 yıldır uygulanmakta olan ve değişen öğretim sisteminin en önemli konularından "Proje Tabanlı Eğitim" doğrultusunda hazırlanan proje sergisi katılımcılardan tam not aldı. Okul bahçesinde düzenlenen yıl sonu sergisinin açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar tarafından yapıldı. Şenlik havasında geçen sergide birbirinden ilginç ve yapılması zor olan projelerin varlığı bütün ziyaretçileri oldukça şaşırttı. Tüm projeleri tek tek gezen ve öğrencilerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü ve ziyaretçiler projeyi yapan her öğrencinden proje hakkında bilgi aldılar. Öğrencilerin yaptıkları çalışmalara tek tek inceleyen Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, tüm öğrencileri ve projeleri gördükçe çok duygulandığını ve Türk Milleti"nin geleceğine daha büyük ümitle baktığını söyledi. Yaptığı açılış konuşmasında yeni eğitim sisteminin önemine de değinen İl Milli Eğitim Müdürü Dindar, “Kimse bu yapılan işleri malzeme ve vakit sarfiyatı olarak görmesin. Çünkü bu yapılan projeler çocukların dünyasında geleceklerinin şekillenmesine çok önemli katkılar sağlamaktadır. Gerçekten çok ciddi çalışmalar yapılmış. Ve tamamen veli, öğrenci ve öğretmen dayanışmasının sergilendiğini gördüm. Emeği geçenlere ve özellikle öğrencilerimize tebrik ediyorum” dedi.
  Öğrencilerin yanı sıra değişik okulların öğrenci ve öğretmenlerinin de ziyaret ettiği sergi yoğun ilgi gördü.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim