• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Mühendislerden kan bağışı

  13.06.2008 19:00
  Aydın'da Kızılay Kan Merkezi tarafından başlatılan kan bağış kampanyasına vatandaşların ardından çeşitli sivil toplum örgütleri de destek veriyor.
  Mühendislerden kan bağışı
  Mühendislerden kan bağışı Mühendislerden kan bağışı Mühendislerden kan bağışı

  Aydın'da Kızılay Kan Merkezi tarafından başlatılan kan bağış kampanyasına vatandaşların ardından çeşitli sivil toplum örgütleri de destek veriyor. Son olarak Aydın"daki bağış kampanyasına Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi"nde eğitim gören Tarım Danışmanı adayları destek verdi. Aydın Devlet Hastanesi kan merkezi laboratuarına gelen danışman adayları, gönüllü kan bağışında bulundu. 2005 yılından bu yana kan bağışlama oranın yüzde 300 oranında arttığı ve 2008 yılında 16 bin ünite kan bağışı beklendiği bildirildi.
  Gerçekleşen kan bağışı etkinliği hakkında bilgiler veren Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Galip Orhan, kan bağışının hem kişinin kendi sağlığı hem de ihtiyacı olan kişinin hayatının kurtulması bakımında taşıdığı öneme işaret etti. Kan bağışı gününde kan ihtiyacı olan hastalara yardımcı olmayı amaçladıklarını belirten Orhan, “Gerek kan veren kişinin sağlıklı kalmasını düzenleme ve gerekse çeşitli nedenlerle kan ihtiyacı olan hastalara yardımcı olmak amacıyla bu etkinliğin önemi tartışılamaz. Hepimizin kan veya kan ürünlerine ihtiyacımızın olabileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Kan bağışını toplumsal bir sorumluluk olarak kabul etmeliyiz. Bu kanların kime ne zaman ihtiyacı olacağı belli değil. Bu nedenle sağlıklı olan herkesin kan bağışında bulunmasını öneriyoruz. Ziraat Mühendisleri Aydın Şubesi olarak sağlığı uygun olan tüm bireyleri kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim