• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Müftülük'ten konferans

  23.05.2009 12:26
  Söke İlçe Müftülüğü Gençlik Haftası nedeniyle konferans düzenledi.
  Müftülükten konferans
  Müftülük'ten konferans Müftülük'ten konferans Müftülük'ten konferans

  Efes Sineması"nda gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu “Gençlik Geleceğimizdir” konulu konferansta Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recai Doğan konuşmacı olarak yer aldı.
  Konferansta açılış konuşmasını yapan Söke İlçe Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, insan hayatında en önemli evrenin gençlik dönemi olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle gençlerin hayat çizgilerini belirlemesinde dikkatli olmaları gerektiğine değinen İlçe Müftüsü Mevlüt Haliloğlu; gençlerin bu hassas dönemlerinde ailelerine de büyük görevler düştüğünü belirtti. Söke İlçe Müftüsü Mevlüt Haliloğlu konuşmasında konferansa katılan yoğun kalabalığa teşekkür ederek, vatandaşların Müftülük olarak düzenleyecekleri tüm etkinliklere aynı yoğunlukla katılmalarını istedi.
  Konferansın konuşmacısı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recai Doğan konuşmasında geçler ile aileleri arasındaki çatışmalara değindi. Gençler ve aileler arasında gelişen teknoloji özellikle TV ve internetin yaygınlaşması ile çatışma ve sorunların arttığına dikkat çeken Prof Dr. Recai Doğan; “Bizden önceki kuşakların gençlerle yaşadıkları sorunlar daha azdı. Gelişen teknoloji ile bugün aileler ve gençler arasındaki sorunlar artmıştır. Günümüzde gençliğin sorunları çok fazla, bunları gençlik ve okul, gençlik ve uyuşturucu, gençlik ve aile gibi birçok ana başlıklar halinde sayabiliriz. Geleceğimiz olan gençlerin gelişmesi ve yetiştirilmesinde eğitim çok önemli. Bu aileden başlayıp, din ve okul hayatı ile devam etmektedir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim