• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Müftü'den kandil mesajı

  15.08.2008 15:10
  Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak, yaptığı açıklama ile Aydınlıların ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutladı. 16 Ağustos Cumartesi gününü 17 Ağustos Pazar gününe bağlayan gece mübarek Berat Kandili’nin kutlanacağını hatırlatan Bayrak, “Yüce Allah’ın sın
  Müftüden kandil mesajı
  Müftü'den kandil mesajı Müftü'den kandil mesajı Müftü'den kandil mesajı

  Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak, yaptığı açıklama ile Aydınlıların ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutladı. 16 Ağustos Cumartesi gününü 17 Ağustos Pazar gününe bağlayan gece mübarek Berat Kandili"nin kutlanacağını hatırlatan Bayrak, “Yüce Allah"ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan bu geceye erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.
  Yüce Allah"ın bağışlaması ve günahlardan affedilmesi için Berat gecesinin iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden İl Müftüsü Hıdır Bayrak, “Dinimiz , insanın maddî ihtiyaçları kadar ruhi ihtiyaçlarını da dikkate almış, onun devamlı surette Yüce Yaratanla bağlantı içinde olmasına önem vermiş, insandaki pozitif değerleri öne çıkararak onu geliştirmeyi, onun özünün bozulmasını önlemeyi, insanın kendisi, çevresi ve Yaratıcısı ile ilişkilerini sağlıklı bir şekilde kurabilecek bir iç barış ve güvene kavuşmasını gaye edinmiştir. Ayrıca , sadece ihtiyacı olana maddi yardımda bulunmayı değil, sağlıklı bir iletişim için güler yüz göstermeyi de, çevremizdeki insanlardan anlayış bekleyene anlayış, ilgi bekleyene ilgi göstermeyi, onlara doğru bilgi vermeyi de sadaka ve ibadet saymıştır. Berat Kandili"nin aydınlattığı manevi ortam, bizlere böyle bir dengeli hayatı kurmamızı, dinin genel ibadet ve hayır anlayışına uygun olarak kendimiz ve çevremiz için yararlı davranışta bulunmamızı sağlayacak bir bilinç tazeleme imkanı sunmaktadır. Berat Gecesi, kendimizi yenilemek, geçmişimizi sorgulamak, geleceğimizi planlamak ve ümitlerimizi tazelemek için önümüze konulan büyük bir fırsattır” dedi.
  Sağlıklı bir toplumun oluşmasında sevgiyi, nimeti ve güzellikleri diğerleriyle paylaşmanın ve çevreyle bütünleşmenin önemine değinen Bayrak, şunları söyledi: “Aydın Müftülüğü olarak bu önemli geceyi şu programlarla ihya etmeyi planladık. 16 Ağustos 2008 tarihinde akşam namazına müteakip merkez Bey Camiinde umumi, Evliya Çelebi camiinde de saat 14.00" de bayanlara yönelik vaz-u nasihat ve mevlid-i şerif programları icra edilecektir. Bu vesile ile;
  Berat gecesinin çağımızın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere bir kandil olması dileğiyle halkımızın Berat Kandili"ni tebrik eder, Kandilin birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesine, Alem-i İslam"ın huzur ve mutluluğuna , insanlığın barış ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Allah"tan niyaz ederim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim