• BIST 107.229
 • Altın 142,587
 • Dolar 3,5512
 • Euro 4,1287

  Müftü Bayrak'ın mesajı

  14.09.2009 15:05
  Aydın Müftüsü Hıdır Bayrak; mali ve bedeni ibadetlerle dolu dolu yaşanılan ve bu ibadetler sayesinde bedeni ve ruhi olgunluğa kavuşulan rahmet ve mağfiret ayı Ramazanı’nın sonuna yaklaşıldığını belirtti.
  Müftü Bayrakın mesajı
  Müftü Bayrak'ın mesajı Müftü Bayrak'ın mesajı Müftü Bayrak'ın mesajı

  Ramazan ayının sonuna yaklaşılmasıyla birlikte içerisinde Allahın kullarına armağanı olan bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesine ulaşmanın imtiyaz ve coşkusunun yaşanmakta olduğuna işaret eden Müftü Hıdır Bayrak, “Bu kutlu geceyi 15 Eylül Salı gününü Çarşamba"ya bağlayan gece idrak edeceğiz. Ramazanı şerifin son günleri müminlerin gönül dünyasını zenginleştirir. Bu son günlerin içerisinde kutlayacak olduğumuz Kadir Gecesi sevgi ve barış adına hayatımızda müstesna güzelliklerin görülmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda beden ve ruh sağlığımızın dengelenmesine ve huzura ermesine vesile olacağı inancındayız. Kadir gecesi, Dinimizin esası ve gönüllerimizin manevi ilacı olan Kur"an-ı Kerimin indiği, barış, sevgi ve saygının her tarafa yayıldığı, Allahın af ve mağfiretinin kendisine yönelenler üzerine indiği, bu sayede mutlu sona ulaşılan kutlu bir gecedir.

  Kadir Gecesi böyle müstesna ve kazanımları da bol olan bir gece olması münasebetiyle, kendimizi yeniden gözden geçirme, iç denetimi sağlama ve kamil insan olma imkanı verir” dedi.

  Ramazan ayında yapılan her tür ibadetler ve Kadir Gecesinde öze dönüş halleriyle arınmış ve temizlenmiş olarak mübarek Ramazan Bayramına 20 Eylül Pazar günü kavuşulacağını anımsatan Bayrak, “Bayram Namazını ise İlimizde saat 07.34" de kılacağız. Namaza müteakip camilerimizde, cadde ve sokaklarımızda, evlerimizde, mahallerimizde hülasa Müslümanların bulunduğu her yerde sevgi yumakları oluşturacağız. Kadınımızla, Erkeğimizle, Çocuklarımız ve ihtiyarlarımızla kurulan bu sevgi yumakları birlik ve beraberliğin, hoşgörü ve kardeşliğimizin eşsiz örneklerini oluşturacaktır. Zaten Bayramlar, milletçe büyüklerimizi aradığımız, küçüklerimize sevgi gösterdiğimiz toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da geliştirdiğimiz müstesna günlerimizdir. Cenabı Allah, bizleri sağlık ve mutluluk içerisinde daha nice bayramlara kavuştursun. Bu deruni ve samimi temennilerle Aydında yaşayan tüm halkımızın mübarek Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını tebrik eder, birlik ve beraberliğimize, müminlerin huzur ve saadetine, insanlığın barış ve kardeşliğine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim.” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim