• BIST 107.844
 • Altın 143,054
 • Dolar 3,5306
 • Euro 4,1345

  MNG'den değerlendirme

  29.01.2009 11:35
  MNG Kargo Genel Müdür Danışmanı Fatıman Yücel, MNG Kargo’nun 2002 yılında bir ortamında kurulduğunu ve kriz yönetimi konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduğunu belirtti.
  MNGden değerlendirme
  MNG'den değerlendirme MNG'den değerlendirme MNG'den değerlendirme

  Amerika"dan başlayarak Avrupa ve daha sonra da tüm dünyada etkisini gösteren ekonomik kriz ortamında birçok işyerinin işçi çıkarmakta olduğunu ve bazı işyerlerinin de kapandığına işaret eden Fatıman Yücel, “MNG Kargo büyük bir cesaret örneği sergileyerek 2002 yılındaki kriz ortamında iş dünyasına atılmış bir kuruluştur. Durumun böyle olmasına rağmen bu kriz ortamında ayakta kalmayı başardık hatta büyümede de önemli bir mesafe aldık. O dönem kriz ortamında büyümeyi başarabilen ender kuruluşlardan bir tanesi olan MNG kargo; 6 bin personel, bin araç ve Türkiye genelinde 600 şube sayısına ulaştı. 26 yıllık tecrübemiz, akılcı yönetim anlaşışımız ve bilgi birikimimizle bu tür olumsuzluklara hazırlıklıyız. MNG Kargo oluşmuş sağlam yapısıyla böyle krizlerden en az şekilde etkilenmeyi başarabilecektir” dedi.
  MNG Kargo"nun her zaman kriz riskine karşı sermayesinin yüzde 10"unu bekletmekte olduğuna değinen Yücel, birçok işletmenin işçi çıkardığı bir ortamda personel işten çıkarmayı düşünmediklerini açıkladı. Firmaları bünyesinde oluşmuş bir idari yapı olduğundan söz eden Yücel, şöyle konuştu: “MNG Kargo"nun bir şubesinde çalışacak olan personel ve araç sayısı bellidir. Bir şubede en az 4 personel çalışması gerekiyor. Kriz dış kaynaklı. Ülkemizde bunu fırsat bilen bazı işletmeler olabilir. Belki de bu işletmeler krize hazırlıksız yakalanmış durumdadırlar. Ancak MNG Kargo olarak biz her zaman böyle riskleri hazırlıklıyız ve bu ortamda bünyemizden işçi çıkarmayı üşünmüyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim