• BIST 107.206
 • Altın 143,432
 • Dolar 3,5315
 • Euro 4,1434

  MHP'nin 40. kuruluş yılı

  04.02.2009 11:58
  8-9 Şubat tarihlerinde kutlanacak olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin 40. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Burak Pehlivan, tüm ülkücüleri tek çatı altında toplanmaya çağırdı.
  MHPnin 40. kuruluş yılı
  MHP'nin 40. kuruluş yılı MHP'nin 40. kuruluş yılı MHP'nin 40. kuruluş yılı

  Konuyla ilgili Ükücülerle birlikte toplantı düzenleyen Pehlivan “Ülkü Ocakları sizlerin Baba Ocağı ve Ana Kucağıdır” diye başladığı konuşmasında partinin sembolü olan 3 hilalin tüm dava arkadaşlarını bir araya getirdiğini söyledi. Pehlivan “Aydın Ülkü Ocakları olarak, bu büyük harekete, bu kutlu davaya inancını ve sadakatini yüreğinin bir köşesinde saklayan bütün kardeşlerini yuvalarına dönmeye ve geleceğin Türkiye"sinin inşasına taş koymaya çağırmıştır” dedi.
  9 Şubat 2009"da, Türk Milliyetçileri"nin siyasi sahnede Türk Milletine hizmet heyecanının 40. Kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlandığını ifade eden Pehlivan “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Hindistan"daki sürgünden dönüşünde 1965 yılında girdiği CKMP"de (Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi) Genel Başkan seçildikten sonra, bu partinin Türk Milliyetçilik Hareketini taşıyamayacağını görmüştü. Böyle bir ulvi hareketi temsil edecek bir siyasi yapıya dönüşme ihtiyacı nedeniyle 8-9 Şubat 1969"da Adana"da yapılan kongre ile partinin ismi, Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirilmiş ve amblemi de üç hilal olmuştu. İşte bu tarihten itibaren, 40 yıldan beri yürekleri vatan ve millet sevgisi ile dolu Türk Milliyetçileri, siyasal temsil yönünden aradıkları kimliği "Üç Hilal"in etrafında bulmuşlardır. Türk milletinin, Türk Devletinin birlik ve beraberliğini koruyarak çağ atlatıp yüksek medeniyet seviyesine çıkarma hedefine varma çalışmaları hiç de kolay olmamıştır. Türkiye"nin siyasi hayatında, 40 yıldır şerefle yer alan Türk Milliyetçileri"nin elde ettiği birikim, tecrübe ve kadrolarıyla Türk milletine daha büyük hizmetlere talip olmasının tam zamanıdır. Bunun içinde en önemli şart, bu harekete gönül vermiş, el vermiş, emek vermiş gönüldaşlarımızın eski defterleri, eski hesapları bir kenara bırakarak mutlaka, Ocak çatısı altında bir araya gelmeleridir'' sözlerin yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim