• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  MHP'den Ortekin'e eleştiri

  04.03.2009 08:12
  MHP Aydın Belediye Başkan adayı Hüseyin Aksu’nun bulvardaki seçim bürosu kalabalık bir katılımla açıldı.
  MHPden Ortekine eleştiri
  MHP'den Ortekin'e eleştiri MHP'den Ortekin'e eleştiri MHP'den Ortekin'e eleştiri

  Göreve geldiğinde yapacak olduklarını aktaran MHP adayı Aksu, sağlık turizmi ve üniversite projesi başta olmak üzere Aydın"ı yeniden şekillendireceğinin altını çizdi.
  Açılışta konuşan MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak da, Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin"e yüklenerek, “Şimdi Belediye Başkanı İlhami Ortekin sana soruyorum! Bu üst geçidi gösteriş olsun diye mi yaptın. Ne gerek vardı. Meğer üst geçit diye yaptırdığı icra Çin malıymış. Peki soruyorum şimdi, parasını kendi cebinden ödeseydin bu kadar pahalıya mal eder miydin? Peki ya teleferiğin yapılmasının ne gereği vardı. Çok mu şarttı bu ekonomik krizde? Teleferik"ten önce yapılması gereken daha önemli icraatlar var. Herkesin açlıktan nefesi kokarken, kendisini ekonomik krizden dolayı öldürür, intihar ederken sen kalkmış orada teleferik açılışı yapıyorsun. Bunların cevabını vereceksin” diye konuştu.
  Uzunırmak, CHP adayı Özlem Çerçioğlu"na da, “Peki ya Özlem hanıma ne demeli. Sen milletin vekilisin. Senin olman gereken yer başkanlık koltuğu değil vekillik koltuğu. Bana başkanlık teklifi getirdiler, fakat ben hiç birisini kabul etmedim. Neden peki. Benim milletim benim halkım onları savunabileyim onların hakkını arayabileyim diye Milletvekilliğine seçtiler. Madem başkan adayısın neden Milletvekilliğin düşürülmedi. Tabi seçimi kazanamazsan tekrar geri gideceksin de ondan değil mi?” dedi.
  Ekonomik kriz ortamında bu kadar har vurup harman savurmanın iyi olmadığını ve gereksiz harcamalar yapıldığını iddia eden Uzunırmak, konuşmasında AKP adayı Mustafa Ancın"a da şunları söyledi:
  “Mustafa beye de başarılar diliyorum. Fakat bilsin ki, bu işler mimarlık yapıp proje çizmeye benzemez.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim