• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  MHP'den AKP'ye eleştiri

  02.02.2009 21:29
  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Muti, AKP Merkez İlçe danışma toplantısında milletvekilleri Atilla Koç ve Mehmet Erdem’in konuşmalarını ibretle öğrendiklerini açıkladı.
  MHPden AKPye eleştiri
  MHP'den AKP'ye eleştiri MHP'den AKP'ye eleştiri MHP'den AKP'ye eleştiri

  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Muti, AKP Merkez İlçe danışma toplantısında milletvekilleri Atilla Koç ve Mehmet Erdem"in konuşmalarını ibretle öğrendiklerini açıkladı.
  Başkan Muti, “Sadece uykusuyla değil artık bundan sonra ağlamasıyla da gündem işgal edeceği belli olan sayın Atilla Koç,bakanlığı kaybettikten;Aydın"da Akp seçim hezimeti yaşadıktan sonra mı uykusundan uyanmalıydı? Ve bunda pay sahibi olduğunu bildiğinden mi Hüseyin Aksu"yu eleştiriyor? 57. Hükümet döneminde çıkartılan “Hipermarketler şehrin 5 km dışına çıkmalı” hükmünü değiştiren Akp hükümeti hangi yürekle şehrin merkezindeki hipermarketleri kapatalım çağrısı yapıyor? İktidarda hem de tek başına iktidarda olan hükümetin milletvekilleri bir belediye başkan adayına böyle bir çağrıyı yapıyorsa hangi sözü gerçek olarak algılanır? Sayın Atilla Koç ve Mehmet Erdem kendileri KİPA, Ay-konut, Vakıf A.Ş. Forum konusundaki bütün gerçekleri iktidar milletvekilleri olarak bilmelerine rağmen bu çıkışları Sayın İlhami Ortekin"i koruma içgüdüsüyle mi yapılıyor? Sayın Bakan ağlayarak kürsüden hamasi nutuk atacağına Aydın"ın sorunlarıyla ilgilenseydi, Sayın Erdem milletvekili olarak sorunların çözümüyle ilgilenseydi,2004 yılında aday yaptıkları Sayın Ortekin Aydın için taş üstüne taş koysaydı. Emekli, işçi, memur, esnaf, çiftçi bugünkü acı veren durumda olmasaydı da çıkıp sizleri tebrik etseydik” dedi.
  Muti ayrıca, “Sayın Koç ve Sayın Erdem yapmakla yükümlü oldukları görevleri yapsaydılar, bugün Sayın Aksu istihdam vaadiyle ortaya çıkmazdı. Kendi sorumluluğunda olan görevlerin hesabının başkasından sorulmasını çok ahlaki bulmuyoruz. Vicdanı olan 1994-2002 yılları arasındaki hizmetleri ve yapılanları mukayese etsin. Mukayese ederken ekonomik durum, teknik altyapı, personel yapısı, o zaman ki yerel yönetimler yasası göz önünde tutulmalı. Sayın Erdem, öncelikle eseri olan 2004 yılında Sayın İlhami Ortekin"i Akp den aday yapmanın ve 2007 seçimlerinden kısa süre önce Ortekin tarafından ihanete uğramanın nasıl bir duygu olduğunu açıklamalı. Sayın Erdem, Sayın Belediye Başkan adayımız Hüseyin Aksu"nun ekibi olduğunu iddia ettiği Mustafa Selçuk"un kimler tarafından sahip çıkıldığını, Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı olup olmadığını, 2007 seçim kutlamalarında kimin otobüsünün üzerinde olduğunu ve halen kimin için çalıştığını açıklaması gerekir. Bir milletvekili söylediklerinin ne anlama geldiğini ve ne söylediğini bilmeli. Sayın Erdem, sadece Sayın Aksu"yu hedef almakla “AKP Ortekin"le anlaştı” seçimden sonra Ortekin AKP ye geçecek dedikodularının gerçek olduğunu mu anlatmaya çalışıyor” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim