• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Meclise teklif vereceğiz

  24.08.2009 11:22
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Atilla Koç, hükümet olarak okullaşmayı ve eğitimi çok büyük önem verdiklerini Aydın’a yeni bir üniversite kazandırmak için Aydın Milletvekilleri olarak Meclis’e ortak bir önerge vereceklerini söyled
  Meclise teklif vereceğiz
  Meclise teklif vereceğiz Meclise teklif vereceğiz Meclise teklif vereceğiz

  Karacasu, Bozdoğan ve Sultanhisar ilçelerinin merkezinde bulunan Nazilli İlçesi"nde eğitim hamlesi başlatacaklarını kaydeden AK Parti Aydın Milletvekili Atilla Koç, “Nazilli"de Sümer Üniversitesi kurulması için Aydın Milletvekili arkadaşlarımızla Meclis"e ortak bir önerge vereceğiz. Bu önergeye ilimizin 7 milletvekili de destek veriyor” dedi.
  Konuyla ilgili açıklamasını “Bilmek güçtür, eğer bilmezseniz bırakın düşmanlarınızı, dostlarınız tarafından bile yalnız bırakılısınız” sözleri ile başlayan Atilla Koç, daha aydınlık bir ülke için cahiliye döneminin sona ermesi gerektiğini söyledi. Ülke genelinde olduğu gibi Aydın"a da okul ve üniversite sayısını artırmayı hedeflediklerini kaydeden Eski Kültür-Turizm Bakanı AK Parti Aydın Milletvekili Atilla Koç “AK Parti iktidarına kadar, yani 7 yıl öncesine kadar 50 olan üniversite sayısı bugün 130"a yükseldi. Ancak bunu da yeterli görmüyoruz. Güney Kore topraklarının tamamı bizim Ege Bölgesi kadar bir şey olmasına rağmen yaklaşık bizim nüfusumuz kadar nüfusa sahip. Ancak 270 üniversiteye sahipler. AK Parti hükümeti olarak meslek liselerine büyük önem veriyoruz. Almanya ne tütün eker, ne tütün biçer. Sadece tütün üzerine 33 tan meslek lisesi var. Okullaşma projesi kapsamında Nazilli"de Sümer Üniversitesi"nin kurulması için iktidar muhalefet ayrımı gözetmeksizin Aydınlı tüm vekiller olarak bir araya gelip Meclis"e önerge vereceğiz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim