• BIST 83.067
 • Altın 146,538
 • Dolar 3,7912
 • Euro 4,0490

  Meclis toplantısı yapıldı

  13.08.2009 14:17
  Meclis toplantısı yapıldı
  Didim Ticaret Odasının Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Ticaret Odası Meclis Başkanı Ümit Soneren Başkanlığında yapıldı.
  Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı

  Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Ümit Soneren, Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver ve meclis üyeleri hazır bulundu. Didim Ticaret Odasında gerçekleşen toplantıda gündemdeki 7 madde ele alındı.
  Meclis toplantının açılış konuşmasını yapan Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Ümit Soneren gündemin dışındaki en önemli konunun Kültür ve Turizm Bakanın Didim"e yapacağı ziyaret olduğunu söylerken bu ziyaretin Didim açısından önemine değindi. Ardından konuşan Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Döver konuşmasında havaalanı yoluyla ilgili açıklamalarda bulunurken “Bakanlar kurulu kararı ile turizm kenti ilan edilen ilçemiz, tertemiz denizi, mavi bayraklı kumsalları, tarihi zenginlikleri ile bu gün olduğu yerden ve elde ettiği turizm gelirlerinden çok daha fazlasını hak etmektedir. İlçemizin kıymet biçilmez değerlerinin yanında eksiklikleri de vardır. İşte bu eksikliklerin giderilmesi için kollarını sıvayan Ticaret Odamız, en önemli eksiklik gördüğü ulaşım sorununa el atarak Didim-Kazıklı-Havaalanı yolunun Turizm Yolu ilan edilerek yapılması için bir rapor hazırlayarak, ilgili mercilere, ilçemizin sivil toplum örgütleri ve tüm kurum ve kuruluşlarına ulaştırmıştır. Bunun yanında halkımızın da desteğini almak ve onlara tercüman olmak amacı ile imza kampanyası başlatmıştır. Görevlendirdiğimiz personellerle ilçemizin değişik noktalarında kurulan imza stantlarında halkımızın çok büyük ilgisini gördük. Bu güzergah Turizm Yolu kapsamına alınıp yapıldığında ilçemiz, bölgedeki diğer turizm merkezleri arasında havaalanına en yakın turistik ilçe olma özelliğini kazanarak çok büyük bir avantaj elde edecektir.”dedi.
  Başkan Döver konuşmasında Kültür ve Turizm Bakanının da katılacağı 1. Turizm Yatırım Zirvesine de değinirken “Bu güne kadar paket gezi programlarına Didim"i almayan büyük tur şirketlerinin, ve turizm yatırım şirketlerinin yöneticilerini de ilk kez odamız Didim de bir araya getirmiş, onların Didim ile barışmalarını sağlamıştır. Bundan sonraki süreçte gezi programlarına ve yatırım planlarına Didim"i dahil etmelerini sağlamak ilçemize yapacağımız en büyük hizmetlerden biri olacaktır” dedi.


   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim