• BIST 106.846
 • Altın 144,081
 • Dolar 3,5290
 • Euro 4,1310

  Marc Pierrini Aydın'da

  20.06.2008 17:00
  Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini, Büyük Menderes Nehri'nin temizliği, Bafa Gölü ve Kuşadası, Güzelçamlı ve Söke'nin katı atık projesi (KUŞATAK) çalışmaları kapsamında geldiği Aydın'da Vali Mustafa Malay'ı makamında ziyar
  Marc Pierrini Aydında
  Marc Pierrini Aydın'da Marc Pierrini Aydın'da Marc Pierrini Aydın'da

  Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini, Büyük Menderes Nehri'nin temizliği, Bafa Gölü ve Kuşadası, Güzelçamlı ve Söke'nin katı atık projesi (KUŞATAK) çalışmaları kapsamında geldiği Aydın'da Vali Mustafa Malay'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette gündeme ilişkin soruları cevapsız bırakan Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierrini , Türkiye'nin AB'ye giriş sürecinde olumlu çalışmalar içerisinde olduğunu ve hedeflerini Türkiye'deki yaşam standartların Avrupa standartlarına yükseltmek olduğunu söyledi.
  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın Valisi Mustafa Malay, Aydın hakkında Pierrini'ye bilgiler verdi. Aydın'ın doğa iklim, tarihi ve kültürel güzellikleri ile çok güzel bir şehir olduğunu belirten Vali Mustafa Malay, Pierrini'ye Aydın inciri ve zeytin yağı hediye etti.
  Aydın'a ilk kez geldiğini, Marsilya'da doğduğu için Ege bölgesini kendi memleketi gibi gördüğünü ifade eden Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle Türk misafirperverliğine de teşekkür etti. Avrupa Birliği tarafından idare edilen Türkiye'nin katıldığı projeleri yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak için Aydın'a geldiğini belirten Pierini; projelerinin amacının Türkiye'nin AB normlarında desteklenmesi, müzakere sürecinde Türkiye'de AB standartlarının sağlanması olduğunu söyledi. Aydın'ın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade eden Pierrini “2600 yıl önce Marsilya'ya gidenler bu bölgeden çıkıp gitmişler. Bizim temel görevimiz Türkiye'deki önemli projelere katkı sağlamak” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim