• BIST 107.041
 • Altın 143,619
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Malili işadamları Aydın'da

  16.05.2008 15:03
  Aydın sanayicilerinin davetlisi olarak Aydın'a gelen Malili işadamları Vali Mustafa Malay'ı ziyaret etti.
  Malili işadamları Aydında
  Malili işadamları Aydın'da Malili işadamları Aydın'da Malili işadamları Aydın'da

  Türkiye-Afrika 3. Dış Ticaret Köprüsü programı kapsamında Türkiye'ye gelen Afrikalı işadamları 13-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşen programın ardından ülkenin değişik illerinde ikili görüşmelere başladılar.
  Aydın Sanayici İşadamları Derneği'nin (ASİAD) davetlisi olarak Aydın'a gelen Malili işadamlarından oluşan heyet bugün Aydın Valiliği'ni ziyaret ettiler. Aydın Vali Vekili Mesut Kırcalı'yı makamında ziyaret eden Mali heyeti gördükleri sıcak ilgi ve Türk misafirperverliğine teşekkür ettiler.
  Ziyaretin amacının Aydın ile Mali arasında dostluk ve ekonomik ilişkileri geliştirmek olduğunu belirten ASİAD Başkanı Ahmet Celal Kavcar, ciddi iş görüşmelerinin yapıldığını ve görüşmelerden de ümitli olduklarını söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti diler getiren Aydın Vali Vekili mesut Kırcalı, Türkiye ve Mali'nin tarihi geçmişlerinin birbirine benzediğini belirterek iki ülke arasındaki bu diyalogun memnuniyet verici olduğunu söyledi.
  Beşi bayan 15 kişiden oluşan heyet Türkiye'yi ve Aydın'ı çok sevdiklerini belirterek özellikle Türk insanının sıcaklığına hayran kaldıklarını ifade ettiler. Heyet başkanı Amadou Traore, ziyarette yaptığı konuşmada "Mali'nin "Kendi evimden çıkıp kendi evime geldim" diye bir atasözü vardır. Biz Türkiye ve Aydın'da adeta bunu yaşadık. Türkiye ve Aydın ile yapılabilecek çok güzel şeyler var" dedi.
  Heyet adına Amadou Traore, Vali Vekili Mesut Kırcalı'ya ülkelerine has bir müzik enstrümanını hediye etti. Aydın Valiliği tarafından da Malili işadamlarına ili tanıtan broşürler hediye edildi.
  ASİAD Başkanı Ahmet Celal Kavcar, ikili görüşmeler ve çeşitli ziyaretlerden oluşan programın yarın akşama kadar devam edeceğini belirtti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim