• BIST 107.693
 • Altın 143,291
 • Dolar 3,5369
 • Euro 4,1404

  Malay'dan ÖSS mesajı

  10.06.2008 12:50
  Aydın Valisi Mustafa Malay; hafta sonu yapılacak olan Öğrenci Seçme Sınavı öncesinde, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi.
  Malaydan ÖSS mesajı
  Malay'dan ÖSS mesajı Malay'dan ÖSS mesajı Malay'dan ÖSS mesajı

  Aydın Valisi Mustafa Malay; hafta sonu yapılacak olan Öğrenci Seçme Sınavı öncesinde, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi. Sınavın öğrenciler için önemli bir fırsat olduğuna işaret eden Malay, ama hiçbir sınavın insanların geleceğini belirleyemeyeceğini savundu.
  Yorucu geçen bir eğitim ve öğretim yılının ardından 15 Haziran 2008 Pazar günü tüm yurt genelinde olduğu gibi Aydın"da da bir çok öğrencinin ÖSS"ye katılacağını hatırlatan Vali Mustafa Malay, öğrencilerden bu sınavın geleceklerini etkileyecek önemli bir fırsat olduğunu unutmamalarını istedi. Başaracağına inanarak sınava giren öğrencilerin hedeflerine ulaşabileceğini belirten Malay, “Uykunuzu iyi alıp, heyecanınızı yenerseniz başarınız artacaktır. bizler sizlere güveniyor, yürekten başarılar diliyoruz. Kuşkusuz, bir sınavla öğrencinin geleceği belirlenemez ve belirlenmemelidir. Dolayısıyla, her şeyimizi bu sınava bağlamamalıyız. Yeteneksiz öğrenci yoktur. Başarılı olacağı alanı, zamanı ve zemini henüz bulamamış öğrenci vardır. Hayat fırsatlarla doludur. Sağlıklı ve kendimizi motive etme becerisine sahip isek; elbet bir gün aradığımız fırsat önümüze gelecektir. İnsanın her durumu takdire şayandır. Bunun için, her anımızı mutluluktan pirim vermeden yaşamaya hazır olmalıyız. Atatürk"ün kurduğu cumhuriyet; kendine güvenen, başı dik, alnı açık, çalışkan gençlere minnettardır. Sizlerin huzurlu bir ortamda sınava girebilmeniz ve başarılı olabilmeniz için, ilimizde ve ilçelerimizde tüm tedbirler alınmıştır” dedi.
  Velilerin de sınav öncesi ve sonrasında bir takım sorumlulukları olduğuna değinen Malay, “Öğrencilerimize, bu önemli günde, ne olursa olsun yanlarında olduğunuzu göstermenizi ve onları yüreklendirmenizi içtenlikle diliyor, öğrencilerimize başarılarla dolu mutlu yarınlar temenni ediyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim