• BIST 107.206
 • Altın 143,247
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Malay'dan muhtarlara uyarı

  10.07.2008 15:36
  Aydın Valisi Mustafa Malay, ülke genelinde bilinçsiz ve siyasi amaçla yapılan bir çok kamu binasının hiç hizmet vermeden kapandığını yada yıkıldığını belirtti.
  Malaydan muhtarlara uyarı
  Malay'dan muhtarlara uyarı Malay'dan muhtarlara uyarı Malay'dan muhtarlara uyarı

  Aydın Valisi Mustafa Malay, ülke genelinde bilinçsiz ve siyasi amaçla yapılan bir çok kamu binasının hiç hizmet vermeden kapandığını yada yıkıldığını belirtti. Özellikle okul ve sağlık ocağı gibi konularda bu tür kaynak israfının sıkça yaşandığını kaydeden Aydın Valisi Mustafa Malay, sadece Aydın"da bile gerekmediği halde yapılmış onlarca sağlık evi binası bulunduğunu söyledi.
  Ülke genelinde bir çok ilde olduğu gibi Aydın"da da bazı muhtarların bilinçsizce, sadece siyaset amacıyla küçücük köylere bile sağlık evi yaptığını ve halkın parası ile yapılan bu binaların hiç ebe ve doktor yüzü görmeden çürüyüp gittiğini hatırlatan Aydın Valisi Mustafa Malay, “İletişim ve ulaşımda yaşanan gelişmeler artık uzağı yakın eyledi. Aydın"da bir çok köyümüzde sağlık evi yapılmış. Oysa köylerin birbirine olan mesafesi 3-5 kilometre. Bundan sonra bu tür yatırımları yapmadan önce muhtarlarımız ilgili daire amiri ile mutlaka görüşsünler. Şu anda il genelinde hiç düşünülmeden ve kimseye danışılmadan yapılan onlarca sağlık evi atıl durumda. Gereksiz yere yapılan bu binaların paraları ile çok daha faydalı işler yapılabilirdi” diyerek muhtarların bundan sonra daha dikkatli olmalarını istedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim