• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Malay'dan mesaj

  21.07.2008 15:10
  Aydın Valisi Mustafa Malay, yaptığı açıklamayla 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 100’üncü yıl dönümünü kutladı.
  Malaydan mesaj
  Malay'dan mesaj Malay'dan mesaj Malay'dan mesaj

  Aydın Valisi Mustafa Malay, yaptığı açıklamayla 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 100"üncü yıl dönümünü kutladı. Basın demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğuna işaret eden Vali Malay, “Basının üzerinden sansürün kaldırılmasının 100.yıldönümünü içtenlikle kutluyorum” dedi.
  Yaptığı açıklamayla Aydın"da ve tüm yurt genelinde görevde olan basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 100"üncü yıl dönümünü kutladığını belirten Vali Malay, “Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Basın, doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve etiğini gözetmek, kişilik haklarına, kişilik değerlerine, özel yaşama, gizlilik alanına saygı göstermelidir. Toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda, bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli bir görevi yerine getirmekte olan basının, bu işlevini en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için, basın özgürlüğü hayati önem arz etmektedir” dedi.
  Bu konuda Türkiye"de yapılması gerekenlerin olduğuna işaret eden Vali Malay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Basın özgürlüğünün var olabilmesi, demokrasinin sağlıklı işleyebilmesi, düşünce ve fikir özgürlüğünün toplumun bütün kesimlerinde yeterince kullanılabilmesinin, basının haber alma ve yaymasının önündeki engelleri kaldırmakla mümkündür. İlimizin her alanda başarıya ulaşmasında, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum.
  Bu duygu ve düşüncelerle basından sansürün kaldırılışının 100. yıl dönümünü ve 24 Temmuz Basın Bayramınızı candan kutlar, sağlık ve mutluluk dileğiyle, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim