• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  KUTO'da temel sevinci

  31.10.2007 18:32
  Aydın Valisi Mustafa Malay, turizmin geliştiği yerlerde ticaretin de geliştiğini, Kuşadası'nın önceliğinin turizm olduğunu söyledi.
  KUTOda temel sevinci
  KUTO'da temel sevinci KUTO'da temel sevinci KUTO'da temel sevinci

  Vali Malay, Kuşadası Ticaret Odası hizmet binasının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ilçenin, Türkiye'nin en önemli turizm merkezi olduğunu hatırlattı.
  Ticareti gelişen il, ilçe ve beldelerin ticaret odalarının da güçlü olduğunu vurgulayan Vali Malay, şöyle konuştu:
  ''Kuşadası'nın güçlü bir odasının olması, bundan sonraki turizm ve ticaretin gelişmesine de önemli katkı sağlayacaktır. Kuşadası'nın önceliği turizmdir. Davutlar sahilindeki şeftali bahçeleri, tarım arazileri, beton tarlasına dönüştürülürken, Kuşadası Ticaret Odası binasının kayalıklar oyularak yapılması takdir edilmelidir. Güçlü bir zeminde artı değer kazandıran bir bina. Kentlerin girişindeki binalar, o kentlerin ilk andaki imajlarıdır. Böylesi binaların Kuşadası'nın girişinde yer alması prestijini artırır.''
  Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan da mevcut hizmet binalarının ilçeye yakışmadığını, bir pasaj içinde hizmet verdiklerini, temeli atılan 5 katlı binanın kaba inşaatının 600 bin YTL'ye mal olacağını, gelecek yıl mayıs ayında tamamlanacağını söyledi.
  Binanın üç katını kendilerinin kullanacağını, iki katına da gelir sağlamak amacıyla iş yerleri yapılacağını açıklayan Akdoğan, ''Binada 300 kişilik konferans salonu, küçük eğitim sınıfları yer alacak'' dedi.
  Konuşmanın ardından, hizmet binasının temeli Vali Malay, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Abdullah Sarı ve davetlilerin katılımıyla atıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim