• BIST 82.509
 • Altın 147,630
 • Dolar 3,7808
 • Euro 4,0420

  Kuşadası'nda TOKİ tartışması

  06.06.2008 17:00
  Kuşadasında TOKİ tartışması
  Kuşadası Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında, ilçeye yapılması planlanan TOKİ konutlarının fizibilitesi için belediye bütçesinden ayrılan 2 milyon YTL’nin iptal edilmesi yeni bir tartışmaya neden oldu.
  Kuşadası'nda TOKİ tartışması Kuşadası'nda TOKİ tartışması Kuşadası'nda TOKİ tartışması

  Kuşadası Belediye Meclisi"nin Haziran ayı toplantısında, ilçeye yapılması planlanan TOKİ konutlarının fizibilitesi için belediye bütçesinden ayrılan 2 milyon YTL"nin iptal edilmesi yeni bir tartışmaya neden oldu. Tartışmaları değerlendiren Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kuşadası"nın çok önemli bir fırsatı teptiğini iddia etti.
  TOKİ"nin yapacağı konutlarla Kuşadası"nın çok önemli tapu sorunlarının da çözüleceğini savunan Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, “TOKİ konutları bünyesinde bir dizi çalışma başlatmıştık. 1987 senesinden beri İkiçeşmelik Mahallesi"nde yaşayanların en büyük sorunu haline gelen tapu ve imar konuları TOKİ konutlarıyla birlikte çözüme kavuşacaktı. Çok kötü bir şehircilik gelişmesi gösteren bu mahallede çözüm üretecektik. Ayrıca, yine Kuşadası"nın denizden algılanan ilk noktası olan Kesedağı"nda da mevcut çarpık konutları TOKİ konutlarına aktararak yıkacak ve burayı yeşil alan ve mesire yeri yapacaktık” dedi.
  TOKİ ile yaptıkları anlaşma gereği Kuşadası"nın kangren haline gelen tapu ve imar sorunlarına neşter vurmayı hedeflediklerini kaydeden Akdoğan, “Ancak, bu iki konuda TOKİ ile yapılan anlaşma muhalif meclis üyelerinin verdiği red ve bir bağımsız üyesinin toplantıya gelmemesinden dolayı kaybedildi. Bu sonuç beni çok üzdü. İlk bütçe çalışmalarında bu projeyi ele alıp, 2009 yılında tekrar Kuşadası"na kazandırmayı düşünüyorum. Ama Kuşadası anlamsız yere vakit kaybetmiş oldu” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim