• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Kuşadası'nda kermes

  03.08.2009 08:19
  Kuşadası’nda özürlüler yararına kermes düzenlendi.
  Kuşadasında kermes
  Kuşadası'nda kermes Kuşadası'nda kermes Kuşadası'nda kermes

  Kuşadası Özürlüleri Koruma Derneği tarafından düzenlenen geleneksel kermes Kuşadalıların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerden de büyük ilgi gördü. Kermese eşi Sebahat Altungün ile katılan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, bol bol alışveriş yaparak, özürlüler köyüne katkı sağladı.
  Kuşadası Atatürk Meydanı"nda gerçekleştirilen ve 3 gün boyunca açık kalan kermesten elde edilen gelir, özürlü çocukların eğitimi ile Yeniköy yolu üzerinde inşa edilen ve yapımı tamamlanan Özürlüler Köyü"nün ihtiyaçları için kullanılacak. 3 gün sürecek kermese Kuşadalıların yanı sıra yerli ve yabancı turistler de büyük ilgi gösterdi. Kermeste yiyeceğin yanı sıra süs eşyaları ve takılar da satışa sunuldu. Kuşadası Özürlüler Derneği Başkanı Canan Güler, geleneksel kermese gösterilen ilgiye teşekkür ederek, Kuşadalılardan kermes dışında da özürlü çocukların eğitilmesine ve inşaatı tamamlanan Özürlüler Köyü"ne katkı sağlayan yardımlar yapmasını istedi.
  Bu arada, Eşi Sebahat Altungün ile kermese katılan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “Açılması geciken Özürlüler Köyü"nün bir an önce hizmete girmesi için verdiğimiz destek sürecek” dedi.
  Özürlüler Derneği"ni yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutlayan Başkan Altungün, “Dernek yöneticileri büyük fedakarlıklarla Özürlüler Köyü projesine başladı ve kısa süre sonrada bu önemli ve anlamlı proje hizmete girecek. Belediye olarak hem hizmete girme sürecinde hem de hizmete girdikten sonra Özürlüler Köyü"ne desteğimiz sonuna kadar sürecek. Göreve gelir gelmez gelir amaçlı bir yardım yemeği düzenledik. Bunun yanında Özürlüler Köyü"nün altyapı, otopark ve tüm çevre düzenleme çalışmalarını yapıyoruz. Özürlüler Köyü"nün ne ihtiyacı varsa, belediye olarak arkasındayız. Ayrıca, tüm Kuşadalıları da Özürlüler Köyü"ne kesintisiz destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim