• BIST 107.286
 • Altın 143,410
 • Dolar 3,5648
 • Euro 4,1530

  Kuşadası'nda ek imar hakkı

  08.12.2007 18:26
  Kuşadası Belediye Meclisi'nin Aralık ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
  Kuşadasında ek imar hakkı
  Kuşadası'nda ek imar hakkı Kuşadası'nda ek imar hakkı Kuşadası'nda ek imar hakkı

  Kuşadası Belediye Meclisi'nin Aralık ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 6 maddelik gündemle gerçekleştirilen Kuşadası Belediye Meclis Toplantısı'na yine imar plan tadilatlarıyla ilgili maddeler damgasını vururken, 8 turistik tesis ile 10 siteye ek imar hakkı verilmesi dikkat çekti.


  Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantıya Meclis 1. Başkan Vekili de olan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Zafer Üstün katılmazken, yaklaşık 3 saat süren toplantıda imar plan tadilatı talepleri görüşülürken sert tartışmalar yaşandı. Toplantıda imar komisyonunun raporu doğrultusunda aralarında Belediye Başkanı Fuat Akdoğan'a ait Club Akdeniz Tatil Köyü ve Pamay Apart Oteli ile Korumar Otel, Grand Önder Otel, Pine Marin Otel ve Carisma Otel'inde bulunduğu de turistik tesislere ek imar hakkı getiren imar plan tadilatı talepleri kabul edildi. Turistik tesis taleplerini yanı sıra ikinci konut olarak bilinen yazlık sitelere ait ek imar hakkı talepleri de görüşüldü. Kuşadası Belediye Meclisi 10 yazlık sitenin yeni imar hakkı taleplerini de kabul etti.

  Büyük tartışmaların yaşandığı toplantıda konuşan Kuşadası Belediye Meclisi'nin bağımsız üyesi Ahmet Altunsoy, Kuşadası'ndaki betonlaşmadan en çok şikayet eden turistik tesis sahiplerinin ve turizmcilerin Kuşadası'nı daha da betonlaştıracak ek imar hakkı talebinde bulunmasının düşündürücü olduğunu söyledi. Turistik tesisler ile yazlık sitelere yönelik imar plan tadilatlarının yasalara aykırı olduğunu savunan Ahmet Altunsoy, “Tüm tadilat talepleri 25 binlik nazım imar ve çevre düzeni planına aykırı. Yoğunluk artıran ve fonksiyonel değişik içeren bu değişiklikler Kuşadası'nın geleceğini daha da çok betona mahkum etmektedir” dedi.


  Bu arada, yaklaşık 3 saat süren Kuşadası Belediye Meclis Toplantısı'nda 2008 Yılı işçi vizeleri, ek bütçe talebi, hesaplararasında aktarma yapılması, gazi, şehit ve özürlülerin su bedellerinde indirim, 187 Ada 28 parsel ile ilgili kamulaştırma kabul edilirken, belediyeye ait şirkete yeni üye seçimi gerçekleştirildi.
  kenthaber

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim