• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Kuşadası'na Denizcilik Bölümü

  03.12.2007 19:49
  Kuşadası'nda Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde Denizcilik Bölümü açılıyor.
  Kuşadasına Denizcilik Bölümü
  Kuşadası'na Denizcilik Bölümü Kuşadası'na Denizcilik Bölümü Kuşadası'na Denizcilik Bölümü

  Önceki yıl Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan'ın girişimiyle Kuşadası'nda lise düzeyinde Denizcilik Bölümü açılması için girişim başlatılmış ve Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Liman Başkanı Celal Oral, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yurttutan ve Kuşadası Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Muzaffer Moran'ın katıldığı toplantıda, Denizcilik bölümünün açılması için gerekli işlemlerin İlçe Milli Eğitim tarafından başlatılmasına karar verilmişti. Bu başvurunun ardından bakanlık düzeyinde yapılan girişimler olumlu karşılanmış ve Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde Denizcilik Bölümü açılması için bakanlıktan onay çıkmıştı.

  Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası'nın denizle iç içe olduğunu belirterek, denizcilik alanındaki kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için Denizcilik Bölümü'nün iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Bakanlıktan çıkan onay kapsamında tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Kaymakam Esen, " 2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyete başlayacak olan Denizcilik Bölümü Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde eğitim verecek " dedi. Asıl hedeflerinin Kuşadası'nda bir Denizcilik Lisesi kurmak olduğunu kaydeden Kaymakam Esen, bu konudaki girişimlerinin de sürdüğünü açıkladı.

  Bu arada, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ise önceki yıl yaptıkları girişimlerin olumlu sonuçlanmasının sevindirici olduğunu söyledi. Kuşadası'nın denizcilik alanında önemli eksikleri bulunduğunu belirten Serdar Akdoğan, denizcilik sektörünün gelişmesine önemli katkı sağlayacak ve altyapı oluşturulacak Denizcilik Bölümü'ne büyük bir ihtiyacını gidereceğini kaydetti. Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Denizcilik Bölümü'nün ardından Denizcilik Lisesi kurulması fikrini de desteklediklerini açıkladı.

  kenthaber

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim