• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Kuşadası sempozyumu 2

  09.11.2008 15:24
  Kuşadası Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çekül, Tarihi Kentler Birliği ve Kuş-Atak Hizmet Birliği’nin katkılarıyla düzenlenen “ Gecmişten Geleceğe Kuşadası II “ sempozyumu sona erdi.
  Kuşadası sempozyumu 2
  Kuşadası sempozyumu 2 Kuşadası sempozyumu 2 Kuşadası sempozyumu 2

  “Kuşadası Doğal ve Kültürel Kimliğini Yeniden Kazanıyor” sloganıyla 4 Kasım tarihinde Kuşadası Sea Light Otel"de başlayan sempozyum 6 gün sürdü. 18 ayrı oturumda 100"e yakın bilim adamanın tebliğ sunduğu sempozyum yapılacak değerlendirme ile sona erdi. Sempozyumda sunulan tebliğler ve ortaya konulan görüşler daha sonra Kuşadası Belediyesi tarafından kitap haline getirilecek.
  Sempozyumun son gününde Yrd. Doç. Dr. Bülent Deniz, Yrd. Doç. Dr. Barış Kara ve Milli Park Şefi Erdinç Kutsal “ Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı değerleri ve sorunları, Prof. Dr. Füsün Soykan, “ Kuşadası turizmini çeşitlendirmede ve rekabet gücünü artırmada yeni bir turizm türü: Kırsal Turizm “, Doç. Dr. Gözde Emekli, “ Kuşadası turizminin talep ve Pazar potansiyelinde yaşanan değişimler “, Arş. Gör. Neriman Yörür, “ Kuşadası kırsal alanında yaşanan dönüşümün değerlendirilmesi” ve Dr. Mükerrem Kürüm ise “ Kuşadası"ndaki tarihi eserlerin turizm hizmetinde kullanımı “ konulu tebliğler sundu. Sempozyum, Araştırma Görevlisi Yavuz Efe"nin, “ Doğa, Tarih, Turizm; KUŞADASI “ isimli kısa film gösterimi ile son buldu. Sempozyumun tamamlanmasının ardından, bilim adamları bir saat süren bir sempozyum değerlendirmesinde bulundu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim