• BIST 107.700
 • Altın 144,091
 • Dolar 3,5280
 • Euro 4,1445

  Kurban kesecekler dikkat!

  01.12.2008 09:45
  Aydın Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban kararlarını açıkladı.
  Kurban kesecekler dikkat!
  Kurban kesecekler dikkat! Kurban kesecekler dikkat! Kurban kesecekler dikkat!

  Komisyon başkanı olarak açıklama yapan Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, onaylanan yerler dışında kurban kesiminin yasak olduğunu belirtti. .
  Vali Yardımcısı Öksüz başkanlığında toplanan Aydın Belediyesi, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğü yetkililerinden oluşan komisyon, toplantıda aldığı kararları açıkladı. Komisyon Başkanı Mehmet Öksüz, kurban kesimleri için yer temini ve bu yerlerin hijyen şartlarından belediyelerin sorumlu olduğunu belirterek, kesim yerlerinden faydalanmanın ücretsiz olduğunu kaydetti.
  Mezbahada kesim ücretlerinin küçükbaş hayvanlar için 20, büyükbaş hayvanlar için ise 70 YTL olarak belirlendiğini ifade eden Öksüz, "Belediyeler tarafından belirlenerek Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından onaylanan kesim yerleri dışında kamu mülkiyetindeki alanlarda, devletin hüküm ve tasarrufu altındaki umumun menfaatine mahsus alanlarda, park, meydan, yol, refüj, kaldırım gibi yerlerde kesim yapılması yasaktır. Belirlenen yerlerde yeterli sayıda musluk, temiz su ve çöp bidonu bulundurulmasından belediye sorumludur. Görev mahalline göre sorumlu emniyet ve jandarma birimleri denetleme ekibine yardımcı olacakları gibi genel güvenlik tedbirleri açısından da plan yapacaklardır. Aykırı fillere yaptırım uygulanacaktır. Failler hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 28. maddesindeki cezalar ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 41. maddesindeki idari para cezaları yetkili kurumlar tarafından kesilecektir" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim