• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Kur'an kursu'nda etkinlik

  10.06.2009 11:29
  Yenipazar İlçe Müftülüğü Kız Kur’an Kursu’nda 2008-2009 öğretim yılının sona ermesi nedeniyle kurs bitirme ve hatim merasimi düzenlendi.
  Kuran kursunda etkinlik
  Kur'an kursu'nda etkinlik Kur'an kursu'nda etkinlik Kur'an kursu'nda etkinlik

  Yenipazar Belediye Düğün Salonu"nda gerçekleşen törenin açılışında konuşan Kız Kur"an Kursu öğreticisi Sabiha Cengiz, “Kur"an Allah kelamıdır, o ne Cebrailin ne de Hz. Muhammed"in sözüdür manası da lafzı da Allah"a aittir. Kur"an"ın muhatabı insan dır. O"nun dünya ve ahiret mutluluğu için gönderilmiştir. Toplumsal barış, aile hayatı, milletlerarası münasebetler, sevgi ve kardeşlik, en önemlisi evlere izinsiz girilemeyeceğinden bahseder. Peygamberimizin: evlerinizde çok çok Kur"an okuyunuz, çünkü Kur"an okunmayan evde hayır az, şer çoktur ve ev halkı daima ekonomik sıkıntı içindedir.buyurduğunu bugün günümüzdeki sıkıntıların kaynağının nerede olduğunu düşünmeye gerek olmadığını hadis-i şeriften anlıyoruz.Kur"an"ın ölü kalbi dirilteceğini,yavrularına Kur"an öğrenimini sağlayanların başlarına kıyamet günü taç giydirilecektir” dedi.
  Kur"an okuyanlara sevap verileceğini altını çizen Cengiz; Peygamberimizin okuduğu Kur"anın kendisine kıyamet günü şefaatçi olacağı müjdesini verdiğini ayrıca amel defterlerinin kıyamete kadar kapanmayacağını belirtti.
  Yapılan konuşmaların ardından tören daha sonra öğrencilerin ilahileriyle ,Kur"an tilavetiyle, skeçlerle, slayt gösterimiyle ve hatim duasıyla devam etmiş, belgelerin dağıtımıyla son buldu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim