• BIST 107.844
 • Altın 143,054
 • Dolar 3,5306
 • Euro 4,1345

  Krize çözüm arayışları

  17.06.2009 09:40
  Amerika’da başlayarak dünyayı etkisi altına alan küresel ekonomik kriz bir çok insanı hem meslek sahibi, hem de tasarrufu öğretti.
  Krize çözüm arayışları
  Krize çözüm arayışları Krize çözüm arayışları Krize çözüm arayışları

  Sultanhisar ilçesinde bir kasap ekonomik kriz ile baş edemeyince hizmet yelpazesini genişletti. Aynı anda tek dükkanda iki işi birden yapan Kasap Taşkın Erkekli, ekonomik krizi kendi yöntemi ile atlattığını söyledi.
  Her zaman krizlerin yeni fırsatlar doğurduğunu inandığını belirten Taşkın Erkekli, tek dükkanda hem kasaplık hem de aşçılık yapıyor. Tek dükkanda iki işi birden yapmaya başladıktan sonra giderlerinin azaldığını, hizmet yelpazesi de genişlediği için gelirinin arttığını belirten Taşkın Erkekli, “Yıllardır kasaplık yaparım. Bu arada diğer bir mesleğim de aşçılık idi. Ekonomik kriz nedeniyle et tüketimi düşünce, bizim meslek de, sahiplerine et yerine ot yedirmeye başladı. Hal böyle olunca, çözüm yolu aradık. Bir de lokanta açmayı düşündük. Bu durumda da iki dükkanın kirası ile baş edemeyeceğimizi gördük. Kardeşim lokantacıydı. İşler iyi gitmediği için o da benim gibi dükkanı devredecek birini arıyordu. Ben kendi dükkanımı kapatıp, dolapları lokantanın bir köşesine taşıdım. Şimdi aynı mekanda hem kasaplık, hem de lokantacılık yapıyorum. Hatta vatandaşın isteğine göre, özel et yemekleri bile hazırlayıp istenilen yere servis yapıyorum. Tek dükkanda iki işi birden yapınca, ekonomik kriz benim için fırsata dönüştü” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim