• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Köşk'te bir sökeli

  11.09.2009 14:02
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geçtiğimiz Çarşamba günü verdiği iftar yemeğinde, iş dünyası sivil toplum kuruluşları temsilcilerini ağırladı.
  Köşkte bir sökeli
  Köşk'te bir sökeli Köşk'te bir sökeli Köşk'te bir sökeli

  Yemekte Ege ve Akdeniz Bölgeleri Genç iş Adamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Sekreteri Efkan Ceylan da buluncu.
  Cumhurbaşkanlığı Köşkü"nde verilen iftar yemeğine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Dış Ekonomik İşler Kurulu (DEİK), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) temsilcileri katıldı.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptığı konuşmasında, iş ve meslek örgütleri ile birçok platformda bir araya gelmeye özen gösterdiğini ifade ederek bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  İş Dünyasına güven ve moral mesajları veren Cumhurbaşkanı; iş dünyasının çalışmaları ile ekonomik krizin etkilerini sileceklerine inandığını ifade etti. Ülkemizin yararı için iş ve meslek örgütlerinin gündeme getirdiği görüşlere önem verdiğini, hazırlanan kapsamlı raporları yakından takip ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, bu çalışmalardan yararlandığının altını çizdi. Cumhurbaşkanı Gül, “Böyle dinamik bir gücümüz olduğu için, meslek örgütlerimiz ülkenin tüm sorunlarına sorumlulukla ve duyarlılıkla yaklaştığı için de ayrıca mutluluk duyuyorum” dedi.

  TÜGİK olarak yaptıkları çalışmaları kapsayan bir dosyayı Cumhurbaşkanlığı"na ilettiklerini söyleyen Efkan Ceylan; iftar yemeğinin olumlu bir havada geçtiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"ün yaptığı ekonomik değerlendirmeler ile iş dünyasına moral verdiğini ifade eden Efkan Ceylan; “İftar yemeğinde Türkiye"nin en önemli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya geldik. Faydalı bir buluşma olduğunu düşünüyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim