• BIST 107.700
 • Altın 144,063
 • Dolar 3,5286
 • Euro 4,1426

  Köşklüler vakıf kuruyor

  21.07.2009 16:09
  Kültür ve Turizm eski Bakanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Atill Koç, Köşk ilçesinin tanıtımı ve kalkınması için vakıf kurma çalışmaları başlattıklarını belirterek, Türkiye genelinde yaşayan Köşklülerin çalışmalara destek vermek istedi.
  Köşklüler vakıf kuruyor
  Köşklüler vakıf kuruyor Köşklüler vakıf kuruyor Köşklüler vakıf kuruyor

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Atilla Koç, “Köşk"te böyle bir çalışmayı başlatmak için geç kaldığımız düşünülebilir. Bu düşünceler haklı da olabilir. Ama bir işe başlamak arzusu var ise, bu gecikmişliğimizi de telafi imkanımız var demektir. Köşk için bir kültür ve kalkınma vakfı kurmak istiyoruz. Bu konuda desteğe ihtiyacımız var. Bu vakfı teşekkül ettirdikten sonra; ilçemizde kurulacak incircilik, zeytincilik ve kestane ve ceviz gibi sert kabuklu meyvelerle ilgili olarak meslek yüksek okullarının fiziki mekanlarını inşa ettireceğiz. Bu vakıf aynı zamanda kültürel varlığımızın tanıtımını da yapacaktır” dedi.
  Söz konusu vakfın kurulabilmesi için bazı koşulların yerine getirilmesi gerektiğinin altını çizen Koç, “İstismarlara fırsat vermemek maksadıyla kanun koyucu, vakfın konusu ve vüsatini dikkate alarak en az 50 bin TL ile kurulabileceğini öngörmektedir. Yapacağınız hizmetler dikkate alındığında bu asgari sermeyenin de ihtiyaca cevap veremeyeceği açıkça belli olmaktadır. Vakfımızın kuruluşunda katkı da bulunmanızı istirham ediyoruz. Kuruluşundan sonra da yardımlarınızın hemşericilik şuurunuz ve alicenaplığınızla devamlılık arz edeceğinden eminim” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim