• BIST 106.663
 • Altın 143,662
 • Dolar 3,5540
 • Euro 4,1354

  Koçarlı AKP'den değerlendirme

  31.07.2008 16:21
  AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Nedim Kaplan yaptığı basın açıklamasında, AK Partinin kapatılması istemi ile açılan davanın Anayasa Mahkemesinin nihai kararı ile reddedilmesini değerlendirdi.
  Koçarlı AKPden değerlendirme
  Koçarlı AKP'den değerlendirme Koçarlı AKP'den değerlendirme Koçarlı AKP'den değerlendirme

  AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Nedim Kaplan yaptığı basın açıklamasında, AK Partinin kapatılması istemi ile açılan davanın Anayasa Mahkemesinin nihai kararı ile reddedilmesini değerlendirdi. Demokrasi dışında herhangi bir yol aramanın doğru olmadığı kanaatinde olduğunu söyledi.
  Nedim Kaplan açıklamada AK Partinin kapatılması istemi ile açılan davanın Anayasa Mahkemesinin nihai kararı ile reddedilmiş ve sonuç itibari ile hazine yardımının yarısının kesilmesi şeklinde karar verildiğini hatırlatarak “ Bizler bu süreçte partimizin kapatılacağına hiçbir zaman inanmadığımız gibi hükümetimiz de kapatılacağı yönünde her hangi bir kanaat oluşmamış, ülke çıkarları için halkın çıkarları doğrultusunda bütün işlerde herhangi bir aksaklık ve zayıflık olmadan çalışmalarına devam etmiştir. Teşkilat olarak bizler de ilçemizde, köylerimizde yapılması gereken işler planlandığımız gibi yapılmıştır ve yapılmaktadır” dedi.
  Bir kısım çevrelerde Ak Partinin kapatılacağı yönünde bir kanaat ve beklenti oluştuğunu ifade eden Nedim Kaplan “ Bu kişilerin demokrasiye inanmayan, halkı küçümseyen ama halkçı ve demokrat geçinen insanlar olması bizi üzmüştür. Demokrasinin beşiği sayılan merhum Adnan Menderes'i, demokrasi şehidi vermiş bir ilçe olarak demokrasi dışında herhangi başka bir yol aramanın doğru olmadığı kanaatindeyiz" sözlerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim