• BIST 90.383
 • Altın 144,409
 • Dolar 3,6117
 • Euro 3,9021

  Koç ilk kez Aydın'da

  21.12.2007 14:07
  Koç ilk kez Aydında
  Kültür ve Turizm eski Bakanı ve AKP Aydın Milletvekili Atilla Koç 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinden bu yana ilk kez Aydın’a geldi.
  Koç ilk kez Aydın'da Koç ilk kez Aydın'da Koç ilk kez Aydın'da

  Partisinin Gar Restaurant"ta düzenlediği bayramlaşma programı için eşi Sadiye Koç ile Aydın"a gelen Koç, hemşerileri ile hasret giderdi.
  Aydın Gar Restaurant"ta düzenlenen Adalet ve Kalkınma Partisi Bayramlaşa proğramına, Kültür ve Turizm eski Bakanı ve AKP Aydın Milletvekili Atilla Koç ve eşi Şadiye Koç, AKP Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Ahmet Ertürk, geçmiş dönem milletvekilleri Ahmet Rıza Acar, Semiha Öğüş, İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, çevre ilçe belediye başkanları, Partililer ve vatandaşlar katıldı.
  Genel Seçimler sonrası ilk kez Aydın"a gelen Atilla Koç, yaptığı konuşmada, tüm aydınlı hemşerilerinin bayramlarını kutlayarak şunları söyledi, “ Biz üç şeye kına yakarız, biricisi gelinimize evine bağlı olsun diye, ikincisi askerimize kına yakarız vatanına bağlılığı olsun diye, üçüncü olarak ta kurbanımıza kına yakarız bizimle Allah arasındaki bağlılığımızı sağlasın diye. Sadece Türklere has bir özelliktir bu ve biz bunlara kına yakarken hiçbir zaman düşmanlarımıza kına yaktırtmayız. Biz böyle bir milletin ve böyle bir millet olmanın asaletine sahibiz” dedi
  22 Temmuz seçimlerinin güzel geçtiğini de dile getiren Koç, söyle konuştu, “22 Temmuz seçimleri Aydın içinde 2002"ye göre güzel bir seçim oldu ama 2004" göre güzel bir seçim olması için galiba Aydın"lılar 2009"da daha çok çalışması gerek. Biz hiçbir şeyin gösterişini yapmayacağız, ama her şeyi yaşayacağız. 22 temmuzdan önce dağ bayır ben bunları söyledim. Benimle iftihar ediyorlar. Türklükse Türklük, Müslümanlıksa Müslümanlık, biz bunları istismar etmeyiz biz bunları yaşarız dedik. Ama bunları layıkıyla anlatamadığımız ortaya çıktı. ben o zaman da bir şey söylemiştim. Hiç yapmadığım ve yapmayacağım şeyleri söyledim. Çünkü bunları yaparsam kendime döner dedim. bunlarda , yalan söylemeyeceğim, yapamayacağım şeyi vaat etmeyeceğim ve iftira atmayacağım dedim . ama muhaliflerimiz bunun üçünü de yaptılar. yalnız 22 Temmuzda yapmadılar, 22 Temmuz sonrası da yaptılar. hatta hatta çok açık yalanlar savurdular. Güneydoğu Anadolu da Barzani"yle bir iş birliği yapmışız da ondan oy almışız. Şimdi gerçek milliyetçi, gerçek vatansever insan hangi partiden olursa olsun. Demokratik toplum partisinden oy alan ve Türkiye"nin partisi olan bir parti olunca onu ancak tebrik etmesi lazım. o asaleti bile göstermediler üstelikte inkar ettiler.şimdi doğru söyleyelim açık konuşalım. Bir parti Türkiye"nin 81 vilayetinin 45"inde yok, bir parti 37"inde yok ama bir parti 81 vilayetin 80"inde var, bunlardan hangisi millidir, hangisi yerlidir. Adalet ve Kalkınma Partisi inşallah ilelebet devam eder. Her şeyin bir sonu vardır. ama dua ettiğimiz husus Türkiye Cumhuriyetinin İlelebet Payidar olmasıdır.”
  Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ise, önümüzdeki yerel seçimler için konuşarak, seçimlerde mutlaka başarıyı yakalayacaklarını ifade etti.
  Erdem, "Bugüne kadar pek çok büyüğümüz hizmetlerini ifa etmişlerdir. Onlara saygımız sonsuz. Her zaman taş üstüne taş koyanlara saygı duyduk. Ancak görevi genç jenerasyona bırakmayı bilmeleri gerekiyor" diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim