• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  KIZILAY'dan eğitim

  03.12.2008 10:07
  Türk Kızılay'ı tarafından 2007 yılında başlatılan toplum liderlerini doğal afetlerin zararlarının azaltılmasına yönelik eğitim çalışması kapsamında Aydın’daki imamlara eğitim verildi.
  KIZILAYdan eğitim
  KIZILAY'dan eğitim KIZILAY'dan eğitim KIZILAY'dan eğitim

  Aydın Ticaret Odası Salonu"nda düzenlenen eğitim seminerine imamların yanı sıra İl Müftüsü Hıdır Bayrak da katıldı.
  Türk Kızılay"ı Ege Bölgesi Afet Lojistik Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanları Meriç Gözden ve Halil Aksüt tarafından verilen eğitim seminerinde “Afetlerde Toplum Liderlerinin Rolü ve Depremden Korunma Bilinci” konusu işlendi. Türk Kızılay vakfı Aydın Şube gönüllülerinden Mehmet Marangoz “Projenin amacı, olası afet zararlarını azaltmak için toplum liderleri aracılığı ile toplumda afetlere karşı hazırlıklı olma ve sosyal sorumluluk bilincini oluşturmak ve yerelde kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesini sağlamaktır” dedi.
  Toplantı öncesi yapılan açıklamada Türk Kızılay"ının ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında şefkatin, merhametin ve barışın simgesi olduğu bildirilerek “Doğal afetler büyük toplulukları etkilemektedir. Bu etkinin azaltılabilmesi için yerel düzeyde yürütülen afet öncesi zarar azaltma ve afet sırasında müdahale çalışmaları sayesinde olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Bu yaklaşımdan yola çıkarak yerel düzeyde afet bilincinin yaygınlaştırılması için toplum liderleri dediğimiz öğretmenler, din görevlileri ve muhtarlarla ortak faaliyetler yürütmek en uygun yöntem olarak belirlenmiştir. Toplum liderlerinin, gönüllü eğitmenlerimiz tarafından verilecek eğitimlerde afet öncesinde bir toplum lideri olarak afet zararlarının azaltılması çalışmalarında hangi rolleri üstlenmeleri gerektiği konusunda bilgilendirilmektedir” denildi.
  Sabahtan öğlene kadar imamlara verilen eğitim, öğlenden sonra da muhtarlara verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim