• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Kıyı Ege Belediyeleri Ada'da

  24.06.2009 17:40
  Kıyı Ege Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen eğitim semineri başladı.
  Kıyı Ege Belediyeleri Adada
  Kıyı Ege Belediyeleri Ada'da Kıyı Ege Belediyeleri Ada'da Kıyı Ege Belediyeleri Ada'da

  Kuşadası Onura Otel"de gerçekleştirilen seminerde belediye başkanları,birlik meclis üyeleri, encümen üyeleri ve seçilmiş komisyon üyelerinin görevleri, yetkileri ve sorumlulukları ile belediye personeli mevzuatı; Zabıta yönetmeliği ve işyeri açma kapamaya ilişkin işlemler, belediye gelirleri tahsilatı ve arttırılması konuları, 4734 sayılı ihale kanunu yöetmelikleri ve 4735 sayılı sözleşme kanunu ile yapım işleri mal ve hizmet alımları, İmar kanunu, kıyı kanunu uygulamaları ve yönetmelikleri ile yapı denetim değişiklikleri, imar ve işlemlerinde sorumluluk ve zaman aşımı, İller bankasında alınacak krediler ve belediyeler ile ilgili uygulamalar, 5018 kamu mali yönetimi ve kontrol kanunu hakkında bilgilendirme ve 5747 sayılı büyükşehir belediyesi sınırları içerisin de ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunla ilgili eğitim verilecek.
  Kıyı Ege Belediyeler Birliği"ne üye belediyelerin belediye başkanları, meclis üyeleri ve ilgili belediye personellerinin katıldığı seminerin açılışında konuşan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, hükümet tarafından gündeme getirilen kıyı bölgelerindeki imar uygulaması ve ruhsat işlemlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkisine verilmesinin büyük sorunlar doğuracağını söyledi.
  Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ise ise söz konusu taslağın yasalaşması halinde vatandaşların büyük zorluklarla karşılayacağını ve belediye gelirlerinin de düşeceğini belirterek, yerel yönetimlerin büyük zarar göreceğini yasa taslağı konusunda yasalaşmaması için Kıyı Ege Belediyeler Birliği ile gerekli mücadeleyi vereceklerini beyan etti.
  Toplantının açılışında konuşan Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ise kıyı bölgelerinde benzer bir çok sorun bulunduğuna dikkati çekerek, “ Kıyı Ege Belediyeler Birliği benzer sorunların çözümü için örnek bir kuruluş. Sorunların çözümü için belediyelerin birlikte hareket etmesi ve özellikle eğitim çalışmalarına daha da ağırlık vermesi gerekiyor” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim