• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Kıraç'tan açık çağrı

  31.07.2009 15:28
  İzmir Valisi M. Cahit Kıraç; Aydın’ın Türkiye’nin en önemli illerinden bir tanesi olduğuna işaret ederek, “Ege havzasının gelişimi ancak ele ele verilerek sağlanabilir” dedi.
  Kıraçtan açık çağrı
  Kıraç'tan açık çağrı Kıraç'tan açık çağrı Kıraç'tan açık çağrı

  İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, Aydın"da yeni göreve başlayan Vali Hüseyin Avni Coş"u ziyaret etti. Aydın Valiliği önünde Vali Coş ve vali yardımcıları tarafından karşılanan Vali Kıraç, valilik şeref defterini imzaladı.
  Aydın"da Vali Coş"u tebrik etmek ve görevinde başarılar dilemek için geldiğine işaret eden Vali Kıraç, “Ege Bölgesi Türkiye"nin en önemli havzalarından birisidir. Komşu iller olarak havzada var olan ortak sorunlarıyla mücadele ediyoruz. Ege bölgesindeki iller olarak turizm potansiyelimizi artırmak, sanayimizi geliştirmek ve çevreyi korumak için ortak çalışmalar yapmalıyız. Sorunların çözümü ve mevcut durumun daha da iyi noktalara taşınması için el ele vermeliyiz. Benden sonra Aksaray"da görev yapan Sayın Valimizi yekinen tanıyorum Ben bu çalışmaları birlikte yürüteceğimiz Vali Coş"un Aydın"da başarılı olacağına inanıyorum” diye konuştu.
  Hem meslektaşı hem de bir ağabeyi olan Vali Kıraç"ı uzun süredir tanıdığı ve aralarında iyi bir dostluğun bulunduğunu ifade eden Vali Coş da, “Sayın Valimin, İzmir gibi Türkiye"nin en önemli illerinden bir tanesinde görev yapmasının avantajları ile engin bilgi ve tecrübesinden faydalanacağız. Bölgemizdeki mevcut sorunların çözümü için ortak çalışmalar yapacağız. Vali Kıraç"ın bilgi, gördü ve deneyimlerinden yararlanarak Aydın"daki hizmetleri geliştirme azim ve kararlılığındayız” ifadelerini kullandı.
  AYDIN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ
  Aydın"ın ekonomik ve sosyal yapısıyla ilgili olarak kendisine yöneltilen bir soruyu cevaplandıran Vali Kıraç, şunları söyledi: “Aydın"da bizim İzmir"de. Biz Ege Bölgesini bir bütün olarak düşünüyoruz. Bölgemiz ülke için önemli bir havzadır. İsmi gibi aydın olan Aydın, Türkiye"nin en önemli illerinden bir tanesidir. İlk başta eşsiz bir coğrafyaya sahip ve turizmde de önemli kaynaklara sahip. Türkiye"nin her yerinde olduğu gibi Aydın sanayisinde de sorunlar yaşanıyor. Öncelikte ortak olarak coğrafyamızı korumalıyız. Daha sonra eğitime önem vermeli ve nitelikli insan gücü oranımızı artırmalıyız. Ancak bunları yapabilirsek ekonomik gelişmeyi sağlayabiliriz. Bölge olarak daha iyi yerlere ulaşabilmek için ortak hareket etmeliyiz”


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim