• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Kılıçdaroğlu'ndan itirafı

  07.08.2008 15:32
  CHP'li Kılıçdaroğlu'na Sezer’in yaptığı rektör atamaları ve CHP’nin bunu niye eleştirmediği soruldu.
  Kılıçdaroğlundan itirafı
  Kılıçdaroğlu'ndan itirafı Kılıçdaroğlu'ndan itirafı Kılıçdaroğlu'ndan itirafı

  Kılıçdaroğlu'nun cevabı çifte standardın acı bir itirafıydı:

  Kılıçdaroğlu bugün hedef değiştirdiKılıçdaroğlu TSK'da 'F tipi'nde ısrarlı.

  Geçmişte 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"in de benzer durumlarla atamalar yaptığını ve CHP"nin niye eleştirmediğinin sorulması üzerine CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, “Sezer"in de eylemlerine itirazlarımız oldu. O dönem de eleştirilerimizi yaptık. Ama, bazı eylemlerine AKP"nin yandaş medyasının hedefi olmaması için bilerek göz yumduk, bilerek eleştirmedik. Cumhuriyeti korumak için bizim yaptığımız doğrudur” dedi.

  ''AKP YANDAŞI MEDYANIN ELEŞTİRİLERİNE KATKI YAPMAMAK İÇİN''

  Bir gazetecinin ''CHP; TSK, Hükümet, Cumhurbaşkanlığı, Anayasa Mahkemesi ve YÖK ile kavgalı bir görüntü veriyor. Hata siz de mi yoksa bütün bu kurumlar mı hatalı? CHP'nin bu gidişatı nereye?'' sorusuna karşılık, CHP'nin kimseyle kavga etmediğini, sadece doğruları söylediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, doğruları dile getirmenin CHP'nin görevi olduğunu söyledi.

  Kılıçdaroğlu, ''10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in döneminde de rektör atamalarının tartışma yarattığını, bir oy alan adayı da rektör olarak atadığını, o süreçte CHP'nin eleştirisi olmadığını'' söyleyen gazeteciye, ''O dönemde eleştiri yapmadığımızı söylemek haksızlık olur. Bazı atamalarına da eleştirdik. AKP yandaşı medyanın haksız eleştirilerine katkı yapmamak için sayın Cumhurbaşkanı'nın (Sezer) bazı eylemlerine eleştiri yöneltmedik o dönemde'' karşılığını verdi. .

  ''Bu doğru bir davranış mı?'' sorusuna karşılık ''Doğru bir davranıştır'' diyen Kılıçdaroğlu, ''Cumhuriyet'i korumak adına doğru bir davranıştır. Eğer, bugün yapılan atamalarda ölçü Cumhuriyet karşıtlığı ise buna şiddetle karşı çıkarız. Bu da bizim temel görevimizdir'' diye konuştu.

  HABER 7

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim