• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Kılıç'a yanıt Posacı'dan

  01.04.2008 17:00
  Umurlu eski Belediye Başkanı Rıza Posacı, görevden alınan Rasim Kılıç'ın açıklamalarının hemen ardından açıklama yayınladı.
  Kılıça yanıt Posacıdan
  Kılıç'a yanıt Posacı'dan Kılıç'a yanıt Posacı'dan Kılıç'a yanıt Posacı'dan

  Umurlu Belediyesi eski Başkanı, AKP'li Rıza Posacı bugün yazılı bir açıklama yaparak, partisinin beldede daha başarılı hale geldiğini savundu.
  Posacı yaptığı açıklamada, "AK Parti Umurlu teşkilatında yapılan görev değişikliği ile ilgili, yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum. Umurlu Beldesi, sahip olduğu seçmen potansiyeli ile ilçe ölçekli bir merkez olarak partimiz adına büyük önem arz etmektedir. Bu anlamdaki bir merkezde partimiz adına yapılacak çalışmaların daha başarılı olması için elbette ki teşkilatın ve üst hiyerarşik yapısı ile uyumlu kişilerin görev başında olması gerekmektedir" dedi.
  Posacı ayrıca, "Ak Parti tabanı olarak yapılan görev değişikliğini bizler, teşkilt disiplini ve ruhu çerçevesinde bir yaklaşım olarak algılıyoruz. Burada önemle şunu vurgulamak istiyorum; parti çatısı altında belde kademe başkanı sıfıtı olduğu halde, her fırsatta AK Parti'ye karşı yıpratıcı muhalefetleriyle tanınan kişi ve kurum temsilcileriyle birlikte hareket ederek, bir kısım basın aracılığıyla da partimiz aleyhinde propaganda malzemesi üretmeye, hiçbir arkadaşımızın hakkı olmadığına inanıyorum" diye konuştu.
  Rıza Posacı sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Yapılan görev değişikliği bu anlamda doğrudur. Beldemizde AK Parti'nin gelmiş olduğu başarılı nokta hepimizin ortak paydasıdır. Bu başarıyı kişiselleştirmek ancak gölgelemek anlamına gelir. Böyle bir yaklaşımda bulunmaya AK Parti seçmeni kesinlikle izin vermeyecektir. Geçen dönemde, Umurlu beldemizde organik bağı olmayan şahsiyetlerin, beldenin siyasi konjoktürü ile uyum sağlayamadığı görülmüştür. Bugün partimiz ile ilgili yapılan açıklamaların, yerel seçimler öncesinde seçim yatırımı olarak yapıldığını düşünüyorum. Biz inanıyoruz ki, Umurlu'da partimiz bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Umurlu'da geldiğimiz başarılı noktaya bu ailenin bütüm mensuplarının çalışmaları ile geldik. Bundan sonra da tabanımızın birlik ve beraberliğini bozacak açıklama ve eylemlere prim vermeden yolumuza devam edeceğiz."

  OLAY NEYDİ?

  Umurlu'da 2005 yılından bu yana AKP Belde Başkanlığı görevini yürüten Rasim Kılıç'ın 24 Mart 2008 tarihinde görevden alınmasının hemen ardından Kılıç, dün basına açıklama yapmıştı.

  Parti tüzüğüne aykırı hareket edilerek kendisinin görevden alındığını savunan Kılıç'ın açıklamalarına karşın da bugün beldenin eski belediye başkanı AKP'li Rıza Posacı'dan da yazılı yanıt geldi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim