• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Kaymakam'dan ziyaret

  22.12.2008 17:37
  Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Nazilli Şubesini ziyaret ederek dernek üyeleri ile tanıştı.
  Kaymakamdan ziyaret
  Kaymakam'dan ziyaret Kaymakam'dan ziyaret Kaymakam'dan ziyaret

  Ziyarette konuşan Kaymakam Caner Yıldız, Nazilli"nin gelişmeye açık bir ilçe olduğunu ve sivil toplum örgütlerinin de çabaları ile bu gelişmenin sağlanacağının altını çizdi.Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Nazilli Şubesi Başkanı İbrahim Yağtu ve dernek üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Caner Yıldız"a Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hasan Karakaşlı"da eşlik etti.
  Nazilli"nin 2023 yılında İzmir"den sonra Ege"nin en büyük ikinci kenti olacağını vurgulayan Kaymakam Caner Yıldız “Son yıllarda Maden Tetkik Arama (MTA) tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Jeotermal çalışmalarımız sonuçlanma aşamasına gelmiştir. Atça, Germencik ve Nazilli"deki çalışmalar tamamlanarak ihaleye çıkartılmıştır. 10 ile 20 milyon dolar tutarındaki ihaleler sonuçlandığında bölgemiz her alanda kullanılabilecek dönüşümlü enerjiye kavuşacaktır. Bu doğal enerji sayesinde bölgemiz hızla kalkınacaktır. Bu kalkınmaya paralel olarak kentimizin de belirli altyapı ve imar çalışmalarına hız vermesi gerekmektedir” dedi.
  Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, sivil toplum örgütlerinin güçlerini birleştirmesi gerektiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü “Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ilk kent konseyi toplantısında bu konuları dile getirdik. Seçimlerin hemen ardından yeni oluşacak belediye yönetiminin bu konular üzerine eğilmesi ve bir an önce başlaması için güç birliği yapmak zorundasınız. Biz de devlet olarak sizlere gereken desteği sağlamakla görevliyiz. Bu konuda ve diğer konularda yapılacak birçok projeye Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Hasan Karakaşlı tarafından büyük destek gelecektir. Sivil toplum örgütlerinin gücü ve yönetime katkısı arttıkça gelişme kaçınılmaz olur”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim