• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Katırcı'dan ziyaret

  06.02.2009 16:10
  Didim Ziraat Odası, Didim Halk Eğitim Merkezi, Aydın İl Tarım Müdürlüğü ve Didim İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğiyle açılan Zeytin Budama, Bakım ve İlaçlama kursunu Didim Kaymakamı Ali Katırcı ziyaret etti.
  Katırcıdan ziyaret
  Katırcı'dan ziyaret Katırcı'dan ziyaret Katırcı'dan ziyaret

  Kursla ilgili olarak Kaymakam Katırcı"ya bilgiler veren Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sezai Koçer “İlçemizde 600 bin zeytin ağacı mevcut ve burada üretim yapan üreticiler için bu tür kursların önemli olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz yıl yapılan kursumuza büyük ilgi vardı ve 100"e yakın kişi katıldı. Bu yıl ki kurslarımıza 30"a yakın kursiyerimiz katıldı. Eğitmenlerimiz Bülent Bahçeci ve Ayşe Usta"nın nezaretinde kursiyerlerimize bilgiler veriliyor.” şeklinde konuştu.
  Kaymakam Ali Katırcı ise konuşmasında bölgede Zeytin ticaretinin ve üretiminin yoğun olduğuna dikkat çekerek, “Burada yaptığımız bu eğitim çok önemli. İşlediğimiz ürünün nasıl bakacağımızı ve ne gibi işlemlerden geçirileceğini bu kurslar sayesinde üreticilerimiz öğreniyor. İl Tarım Müdürlüğünden gelen yetkili arkadaşlarımıza da bu konuda teşekkür etmek istiyorum. Bilinçli bir üretim her şeyden önemli, artık atadan ve dededen kalma yöntemlerle çiftçilik yapılmamalı. Her şeyde bilimsel çalışmalar önemli. Bu açıdan verilen bu kurslar sayesinde üreticimiz bilinçli bir çalışma yapacağına inanıyorum. Üreticilerimiz öğrendiklerini çalıştıkları alanda hayata geçirmeli. Nerde olursak olalım burada öğrendiklerimizi komşumuzla, çevremizle paylaşmalıyız. Burada öğrendiklerimiz uyguladıkça başarılı olabiliriz. Ben ayrıca özellikle bayanlarında bu tür kurslar da bulunmasından dolayı ayrıca bir mutluluk duydum” ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim