• BIST 107.152
 • Altın 143,431
 • Dolar 3,5606
 • Euro 4,1613

  Kardeşliği bozacaklar

  08.05.2008 11:37
  Saadet Partisi İl Başkanı Özmer Özmen gündemi değerlendirdi.
  Kardeşliği bozacaklar
  Kardeşliği bozacaklar Kardeşliği bozacaklar Kardeşliği bozacaklar

  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, son haftalarda yeniden artan terör olaylarının Türk-Kürt kardeşliğini bozmayı hedeflediğini iddia etti. Terör örgütü PKK'nın asıl hedefinin devam eden kardeşliği bozmak olduğunu savunan Özmen, “Dış güçler; taşeron PKK terör örgütü eliyle ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, milletimiz arasına nifak tohumları ekmeye çalışılıyor” dedi.
  Düzenlediği basın toplantısıyla ülke gündeminde olan konuları değerlendiren SP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, son dönemde Türk milletinin üzerinde oynanan oyunlardan birisini de Türk-Kürt kardeşliğini bozmak için sahnelendiğini söyledi. Bunun da PKK terör örgütü eliyle yapılmaya çalışıldığını ileri süren Özmen, son haftalarda terör saldırının artığına dikkat çekti. Yakın zamanda 10'un üzerinde askerin hain kurşunlara ve mayınlara şehit verdiğini hatırlatan Özmen, “Yine ocaklarımıza acı, yüreklerimize hüzün düştü. Dış güçler, taşeron PKK terör örgütü eliyle ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, milletimiz arasına nifak tohumları ekmeye çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Sakarya'da yaşanan olaylar bunun yansımasıdır. Sakarya'da Kürt ve Türk kökenli vatandaşlarımız arasında gerginlik ve çatışma çıkarılmaya çalışılmıştır.
  Tüm milletimiz bu tür provokasyonlara karşı sağduyulu ve uyanık olmalıdır. Türk-Kürt kardeşliğinin bu topraklarda yeni yeşermeye başlamış bir filiz değil, kökü bin yıllık din, tarih ve kültür birliğine dayanan ulu bir çınar olduğu unutulmamalıdır. Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, İstiklal Savaşı'nda Türk'üyle, Kürt'üyle aynı vatan, aynı ideal, aynı din için can verdiğimiz asla aklımızdan çıkarılmamalıdır. Bu vesileyle bütün Türk ve Kürt kardeşlerimize bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Gün her zamankinden fazla birlik olma günüdür. El ele, omuz omuza verme günüdür. Hepimiz kardeşiz. Bu kardeşliği kimsenin bozmasına izin vermemeliyiz” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim