• BIST 106.648
 • Altın 146,924
 • Dolar 3,5256
 • Euro 4,1422

  Kampanyaya tepki

  22.12.2008 12:40
  Türkiye Kamu-Sen Aydın İl Temsilcisi Rıdvan Naci Devli, bir grup aydının başlattığı Ermenilerden özür dileme kampanyasını eleştirerek, “Türk milleti sahipsiz değildir” dedi.
  Kampanyaya tepki
  Kampanyaya tepki Kampanyaya tepki Kampanyaya tepki

  Türk milletinin tarih boyunca Orta Asya"dan Avrupa"ya kadar büyük fetihler gerçekleştirip kültür ve medeniyet alanları oluşturduğunu hatırlatan Rıdvan Naci devli, Türklerin karanlık çağları kapatıp insanlığı aydınlık yarınlara taşıdığını söyledi. Bu yönleriyle insanlığa bugün dahi niteliğine ve niceliğine ulaşılamamış “insan haklarına saygı merkezli” bir “medeniyet güneşi” sunulduğunu belirten Devli, “Bu güneşin ışıklarından korkan yarasa ruhlu topluluklar; yüzyıllar boyunca bir Haçlı ruhu ile askeri, ekonomik, sosyal, dini, etnik, psikolojik saldırılarla milyonlarca Türk insanını hunharca katletmişlerdir. Aynı merkezler bu politikalarını aynı inatla, aynı gayretle Cumhuriyet tarihimiz boyunca, bazen açıkça bazen sinsice, devşirdiği ve satın aldığı işbirlikçilerin de desteğiyle günümüze kadar ısrarla sürdürmüşler, hedeflerine ulaşmak için artık son saldırılarına hazırlanmaktadırlar. Son saldırılarına hazırlanan emperyalist güçler; içimizden devşirdikleri sözde aydınlara her vesileyle Türk milletine hakaret ettirmekte ve bunun karşılığında madalyalar vermekte, ekonomik refah imkanları sunmaktadırlar. Bunlardan bir kısmına "Türkler bir milyon Ermeni öldürdü" sözünü söyletirken, diğer bir kısmına da "Öldürdüğümüz Ermenilerden özür diliyoruz" dedirtmektedirler” diye konuştu.
  Hiçbir anlamda ve hiçbir alanda temsil etmeyen bu sözde aydınların başlattıkları kampanyayı Türk milletinin büyük bir hayret ve derin bir endişe ile takip etmekte olduğuna değinen Devli, şunları söyledi: “Çünkü içinde yetiştirdiği, besleyip büyüttüğü bu sözde aydın güruhunun - Ermeniler tarafından soy kırıma tabi tutulan milyonlarca Müslüman Türk insanın acısını, nasıl unuttuğunu; daha dün Karabağ"da, Hocalı"da Ermeniler tarafından katledilen on binlerce Türkün feryadını nasıl unuttuğunu, Azerbaycan topraklarının üçte birinin hala Ermeni işgali altında olduğunu; 1,5 milyon Karabağ kaçkınının ağır şartlar altında inim inim inlemesini nasıl duymadığını; Kerkük"te, Batı Trakya"da her gün katledilen, insani hakları göz göre göre çiğnenen insanlarımızın feryadını niye duymadıklarını anlayamamaktadır. Türk Milleti ve bu ülke asla sahipsiz değildir. Hiç kimse heveslenmesin. Hevesleri kursaklarında kalacaktır”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim