• BIST 107.202
 • Altın 145,970
 • Dolar 3,5167
 • Euro 4,1262

  Kamacı'ya ziyaret

  22.05.2009 18:10
  Didim Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin 2010 yılında Avrupa Birliği Proje Ortağı olan ve okulun davetlisi olarak Didim’e gelen Londra Lewisham College heyeti Belediye Başkanı Mümin Kamacı’yla bir araya geldi.
  Kamacıya ziyaret
  Kamacı'ya ziyaret Kamacı'ya ziyaret Kamacı'ya ziyaret


  6 günlük bir ziyaret için Didim"e gelen Londra Lewisham College idareci ve proje sorumlularını öğle yemeğinde ağırlayan Başkan Kamacı"ya Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi idareci ve proje sorumluları eşlik etti.
  Projeyle ilgili bilgilendirme yapan İngilizce öğretmeni Ethem Solakoğlu, “Programımız dada olduğu gibi bugün Didim"de bulun 3 ayrı tesisi gezdik. Gözlemci konuklarımızın tesislerde özellikle dikkat ettikleri 3 şey vardı. Bunlar hijyen, temizlik ve güvenlik. Özelliklede yangınlara karşı olan güvenlik tedbirleri onlar için çok önemli. Didim artık turizm eğitim merkezi olmalıdır ve bizim amacımız budur. Tesisleri gezdiler ve olumlu izlenimler edindiklerini söylediler. Amacımız Didim"in turizm eğitim merkezi olarak tüm dünyada tanınmasıdır” dedi.
  Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı da, “İlçemizin adının duyulması çok önemlidir. Bizlerde 5-6 yıldır benzeri faaliyetlerde bulunuyoruz ve bu işin zorluklarını biliyoruz. Londra"da büyük bir okulla bu işin yapılıyor olması bizim için çok önemli. İngiliz basınında bu proje mutlaka yer alacaktır. Buda Didim için olumlu ve önemli bir durumdur. Ayrıca buradaki öğrencilerin başka ülkelerde mesleki anlamda farklı şeyler görmeleri gelişimleri açısından çok faydalı olacaktır. İngiltere"den gelen öğrencilerinde buradaki işleyişi görmeleri faydalı olacaktır. Bizlere de burada oldukları sürece bulunacakları önerilerde gelişimimiz açısında fayda sağlayacaktır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  Londra Lewisham College Planlama ve Projeler Müdürü Shazi Mırza ise, Didim de olmaktan dolayı mutluk duyduklarını ve keyif aldıklarını söyleyerek, “Bu proje eğer hayata geçerse büyük ihtimalle olacak tüm ekibimiz kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacak. Buradaki ev sahipliği derecesi bugüne kadar gördüklerimizin en iyisiydi. Çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
  İngiliz heyetin Didim programı hakkında açıklamalarda bulunan Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdür Başyardımcısı Ümit Çağlar, şunları söyledi: “Bugün 3 ayrı tesis gezdik. Onlar için Hijyen, güvenlik ve temizlik çok önemli. Gezdirdiğimiz tesislerden bu anlamda çok memnun kaldılar. Tesislerimizden bahsederken bu anlamda yeterli olduklarından bahsediyoruz ama onlar bu durumu gezerek gördüler. Bu projeye yereldeki kurum ve kuruluşların ilgi göstermesi turizmde nereye gitmek istediğimizi gösteriyor. Didim"in kabuğunu kırıp kaliteye doğru sıçrama yapması gerekiyor. Binaların büyümesiyle kalite yükselmez. Didim"in büyük yatırımlara yelken açması hereklidir. Didim"in turizmden başka kazanç kapısı kalmamıştır”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim